36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

هیچ نقطه‌ای از منطقه هفت خطر آبگرفتگی منازل ندارد

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره پروژه اصلاح نقاط بحرانی در آبگرفتگی که در دستور کار شهرداری همه مناطق قرارگرفته است، گفت: نقاط بحرانی با احداث کانال، جدول‌گذاری و احداث نهر و چاه‌های جذبی اصلاح‌شده است و خوشبختانه در هیچ نقطه‌ای از منطقه هفت خطر آبگرفتگی منازل وجود ندارد.

مجید متین فر در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به پروژه رفع آبگرفتگی منطقه هفت، اظهار داشت: اصلاح نقاط بحرانی در آبگرفتگی از سال گذشته در دستور کار همه مناطق قرار گرفت با توجه به بافت منطقه نقاط بحرانی  آبگرفتگی در سطح منطقه شناسایی شد.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به اینکه با توجه به نوع مشکل هر نقطه بحرانی اقدامات مرتبط با آن صورت گرفت، افزود: بعضی مناطق با توجه به بافت، احداث کانال، جدول‌گذاری و احداث نهر در دستور کار قرار گرفت و در برخی نقاط نیز که امکان ایجاد کانال و نهر وجود نداشت مشکل آبگرفتگی به‌وسیله چاه جذبی رفع شد.

متین فر افزود: در این نقاط به دلیل بافت فرسوده و اختلاف سطحی که وجود داشت تنها راه‌حل مشکل آبگرفتگی چاه جذبی بود که با حفر چاه مشکل حل شد و خوشبختانه در سطح منطقه هفت هیچ نقطه‌ای را نداریم که آبگرفتگی منزل داشته باشیم و خطرآفرین باشد.

وی ادامه داد: یکی از نقاطی که به‌عنوان خط القعر می شناسیم زیر پل حجتیه است بر اساس دهنه‌هایی که وجود دارد کمترین ظرفیت را دارد.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم افزود: دیواره به‌گونه‌ای کار شد که اگر حجم آب محدود بود، مشکلش برطرف شود اما اگر نهایتاً حجم آب به‌گونه‌ای باشد که کل رودخانه را در بربگیرد این قسمت هم شاملش می‌شود.

متین فر گفت:در یک مقطعی می‌خواستیم عرض رودخانه را افزایش بدهیم حدفاصل صحن جوادالائمه تا پل بازار یا پل علیخانی متأسفانه شبکه فاضلاب حرم در همین قسمت کارشده است که هرگونه اقدامی در آن منوط به جابه‌جایی این تأسیسات است.