31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بازنگری در طرح پروژه بست شرقی حرم/ افزایش تحقق‌پذیری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازنگری پروژه بست شرقی حرم

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر شهرداری قم با اشاره به بازنگری در طرح پروژه بست شرقی حرم از افزایش تحقق‌پذیری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این طرح خبر داد.

علیرضا خاکی در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه بست شرقی حرم، اظهار داشت: با تأکید ویژه شهردار پروژه پارکینگ شرقی حرم در اولویت سازمان بهسازی و نوسازی حرم مطهر حضرت معصومه(س) قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر شهرداری قم با اشاره به بازنگری طرح پروژه بست شرقی حرم، افزود: در قدم اول با بازنگری که در طرح انجام شد دو ویژگی را توانستیم در آن اجرایی کنیم که یکی از اصول مهم آن افزایش تحقق‌پذیری پروژه است که با تغییراتی که در بعضی قسمت‌های طرح دیده شد، میزان تحقق‌پذیری آن افزایش یافت.

خاکی با تأکید بر اهمیت ایجاد فرصت‌های سرمایه در این پروژه، افزود: یکی دیگر از اصلاحات مهم در اجرای پروژه بست شرقی حرم فرصت‌های سرمایه‌گذاری است که در بازنگری که در طرح ایجاد شد.

وی با اشاره به وظایف اساسی پروژه بست شرقی حرم، تأکید کرد: بست شرقی حرم دو وظیفه اصلی دارد که در بازنگری سعی کرده‌ایم به این دو وظیفه اصلی توجه شود که یکی از آن‌ها ارتباط منطقی و رعایت سلسله‌مراتب تشرف برای پیاده سطح حرم- جمکران از طریق سطح بست شرقی به صحن فاطمی و حرم مطهر است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر شهرداری قم به هدف دوم ایجاد بست شرقی حرم نیز اشاره کرد و افزود: هدف دوم از اجرای پروژه بست شرقی حرم ایجاد ارتباط منطقی و مناسب برای حمل‌ونقل عمومی از طریق زیر سطح بست شرقی به صحن فاطمی و حرم مطهر حضرت معصومه(س) است.

به گفته خاکی این دو مسئله در دستور اصلی کار اجرای پروژه بست شرقی حرم است و در وهله سوم هم تأمین خدمات و امکانات امر زیارت چه به لحاظ خدماتی چه به لحاظ پشتیبانی و چه حمل‌ونقلی در بدنه این پروژه دیده‌شده می‌شود که پارکینگ هم جز این بحث‌های خدماتی محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: در مسئولیت سوم اجرای این پروژه و رفع نیازهای خدماتی و پشتیبانی قسمتی از نیازهای شهروندی برای محله‌های مجاور اعم از یخچال قاضی و گذر جدا مرتفع می‌شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر شهرداری قم تأکید کرد: تمامی مراحل اجرای این پروژه ضمن رویکرد حفظ ارزش‌های معماری و شهرسازی و دانه‌های ارزشمند در شهر پیگیری می‌شود.