29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم پرهیز از اختلافات در فضای مدیریت شهری

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به لزوم پرهیز اختلافات در مدیریت شهر و استان، از بزرگان این شهر خواست تا نسبت به حساسیت‌های موجود درباره الحاق 560 هکتار به محدوده شهری بی‌تفاوت نباشند.

به گزارش شهرنیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد آتش زر در نشست رسمی و علنی امروز شورای شهر با تأکید بر این که دود اختلاف نظرهای پیش آمده در موضوع الحاقی ۵۶۰ هکتاری اراضی به محدوده شهر قم تنها به چشم مردم خواهد رفت بیان کرد: این چالش نیازمند بررسی همه جانبه در اطراف موضوع است.

وی با اشاره به این که این درگیری ها و اختلاف‌نظرها ممکن است سبب توقف پروژه‌های مهم شهری و یا حتی قفل شدن آن ها شود یادآور شد: فراموش نکنیم که پروژه های ۳۲ و ۴۸ هکتاری قم مربوط به دولت قبل بود و همچنان با همه دوندگی‌های انجام گرفته به نتیجه نهایی نرسیده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: باید به سراغ بزرگان شهر رفت و ضمن بیان همه نظرها و آراء، حرکت با طمأنینه و تأنّی را سرلوحه کار قرار داد.

همچنین در این باره زین العابدین قراچورلو به عنوان عضو دیگر شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: این الحاق در محدوده پردیسان انجام گرفته و باید گفت تجربه‌ای در این زمینه در مدیریت شهری بویژه در زمینه عدم دقت در زیرساخت ها در آن محدوده وجود دارد.

وی افزود: متأسفانه در آن تجربه و پس از مشخص شدن مشکلات زیرساختی، متولّیان امر عقب نشستند و همه امور به گردن شهرداری و شورای شهر افتاد، از این رو تردیدی نیست که الحاق ۵۶۰ هکتار حتما باید مطالعات کافی داشته باشد.

قراچورلو ادامه داد: قطعا مشکلات الحاق این ۵۶۰ هکتار از اراضی پردیسان به قم نسبت به دیگر فازهای آن محدوده و با توجه به مانع خط آهن، بیشتر است.

وی با اشاره به انتظار مدیریت شهری از تصمیم گیری ها برای کار پایه ای و منطقی تصریح کرد: بیاییم مردم را گرفتار برخی تصمیم گیری های عجولانه نکنیم.

عضو شورای اسلامی شهر قم خاطر نشان کرد: بدانیم اگر به موقع فکر نکنیم، قطعا در آینده مجبور خواهیم شد هزینه های بیشتری بپردازیم.