33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
بازنشر

تقاطع غیرهمسطح میدان نماز با ۷۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود

احداث تقاطع غیرهمسطح میدان نماز قم با هزینه 70 میلیارد تومانی در مدت 18 ماه در مسیر اجرایی قرار گرفت.

به گزارش شهرنیوز، مجوّز تقاطع غیرهمسطح میدان نماز در تقاطع بلوار جمهوری اسلامی و بلوار فردوسی قم بر اساس مناقصه انجام شده و تعیین پیمانکار به تصویب نشست امروز شورای اسلامی شهر رسید.

این پروژه با قیمت پایه ۴۰ میلیارد تومان و در نهایت با توجه به مناقصه برگزار شده و با مبلغ ۶۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در مدت یک سال و نیم نهایی می شود.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر مقدس قم در نشست امروز خود اخذ مجوّز تعمیرات مصلای قدس قم را به مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان به سبب مشخص نبودن ردیف این اعتبار به کمیسیون تخصصی مربوطه یعنی کمیسیون برنامه و بودجه و امور سرمایه گذاری ارجاع دادند تا پس از بررسی‌های نهایی به صحن علنی شورا ارائه شود.

اخذ مجوّز حذف پارکینگ در شرایط خاص از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه امروز شورای اسلامی شهر مقدس قم بود.

در این باره نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم بحث پارکینگ و حذف آن را بحثی دامنه دار در شهرداری و شورای شهر دانست و تصریح کرد: ضروری است تا لایحه جامع و کامل موضوع پارکینگ با جزئیات بحث تعرفه ای همراه باشد.

حسن بختیاری ادامه داد: امید است این موضوع در ماده واحده ای با رعایت همه جوانب از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه شود.

وی افزود: مطالبه مردم این است که دریافتی شهرداری از پارکینگ، برای احداث پارکینگ‌ها هزینه شود.

عضو شورای اسلامی شهر اضافه کرد: البته ادامه این روند با رویه فعلی می‌تواند هم مشکل افراد را حل و هم این که درآمدی برای شهرداری ایجاد کند، اما متأسفانه مشکل شهر را بیشتر خواهد کرد.