33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

حذف قبوض کاغذی سالیانه در منطقه دو شهر قم

مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته که از سوی شهرداری منطقه2، از اول دی ماه اطلاعات قبوض عوارض سالیانه(نوسازی و پسماند) به‌صورت پیامکی در اختیار مالکین و ساکنین منطقه قرار می‌گیرد.

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری منطقه دو قم، رضا رحیمی اظهار داشت: از اول دی ماه سال جاری ارسال قبوض عوارض سالیانه(نوسازی و پسماند) به درب منازل که از طریق اداره پست ارسال می‌شد، حذف و به تلفن همراه مالکین پیامک خواهد شد.

مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: با توجه به پروژه ممیزی سال گذشته اطلاعات ۴۳ هزار ملک منطقه ثبت شده و پیش‌بینی می‌شود تا ۲ ماه آینده برای ۵۰ درصد این املاک اطلاعات قبوض سالیانه پیامک شود.

رحیمی افزود: با ایجاد زیرساخت‌های لازم، ارسال فیش به صورت کاغذی حذف و همه اطلاعات و نحوه و میزان پرداخت را از طریق شماره همراه، به اطلاع مالکین خواهد رسید.

به گفته وی، مالکین از این ‌پس می‌توانند برای پرداخت قبوض شهرداری به تمامی درگاه‌های بانکی مراجعه و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خود را به ‌راحتی پرداخت کنند، همچنین شهروندان می‎‌توانند درصورت نیاز با شماره تلفن ۳-۸۹۰۳۰۰۰۱ داخلی ۲۳۲ تماس بگیرند.

مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: قبوض عوارض سالیانه در دو دسته عوارض نوسازی، بهای خدمات پسماند مسکونی و پسماند غیر مسکونی قرا می گیرند و قبوض نوسازی با توجه به مصوبه هئیت وزیران و بهای خدمات پسماند از طریق مصوبه شورای اسلامی شهر محاسبه شده است.

رحیمی با اشاره به ضرورت مشارکت حداکثری شهروندان در اداره شهر، گفت: پرداخت قبوض عوارض پایدار شهری به صورت سالیانه یک نوع مشارکت شهروندان در اداره شهر به شمار می‌رود، به طور مثال پرداخت منظم عوارض پسماند موجب می‌شود بتوانیم پسماند را از سطح منطقه جمع‌آوری و دفع کنیم که سلامت شهروندان و بهبود محیط زیست را در پی دارد.

به گفته وی، در نوسازی هم بسیاری از مشکلات در حوزه عمرانی و ترافیکی بر طرف می‌شوند که نتایج آن مستقیم به خود شهروندان باز می‌گردد.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به این موضوع که قبوض ماهیت سالیانه داشته و مهلت پرداخت تا پایان اسفند ماه است، گفت: اصل بر پرداخت غیر حضوری است اما از آنجایی که اکثر املاک دارای بدهی چند ساله هستند، امکان قسط‌بندی قبوض در ماه‌های باقی مانده سال وجود دارد و شهروندان می‌توانند با مراجعه به اداره درآمدهای شهرداری منطقه ۲، نسبت به تقسیط قبوض خود اقدام کنند.

رحیمی اضافه کرد: در صورتی که مواردی وجود دارد که ملک چند بار مالکیت آن عوض شده و قبوض همچنان به نام مالک قبلی می‌آید، باید با مدارک مالکیتی و هویتی به اداره درآمد شهرداری منطقه ۲ خود مراجعه کنند.