37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

پیاده رو خیابان ۱۹ دی بهسازی می‌شود

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به پروژه‌های پیاده‌راه سازی در هسته مرکزی شهر قم، از پیاده‌روسازی در خیابان 19 دی با اعتبار یک میلیارد تومانی خبر داد.

مجید متین فر در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به پروژه‌های پیاده‌راه‌سازی در منطقه هفت، اظهار داشت: پیاده‌راه‌سازی خیابان ارم به‌عنوان پایلوت برای اولین بار در شهر قم به اجرا درآمد و با وجود همه مقاومت‌ها بعد از اجرا موردتقدیر همه به‌ویژه کسبه قرار گرفت.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم افزود: حدفاصل عماریاسر تا خیابان ارم و ادامه ارم تا گیت حفاظتی حرم به‌عنوان پروژه پیاده‌راه‌سازی خیابان انقلاب تعریف شد که در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

متین فر از بلوار بهار به‌عنوان یکی دیگر از پروژه‌های پیاده‌راه‌سازی منطقه هفت یادکرد و افزود: پروژه پیاده‌راه‌سازی بلوار بهار بنا به عللی فعلاً از دستور کار خارج‌شده تا در سالهای آینده به‌عنوان پروژه پیشنهاد دوباره مطرح شود.

وی افزود: در کنار این اقدامات امسال هم اعتباری برای بهسازی خانه موزه شهیدان زین‌الدین در نظر گرفته شد، خانه موزه شهیدان زین‌الدین تبدیل به مجتمع فرهنگی شده بود که بااعتباری که امسال اختصاص داده شد، بهسازی آن به اتمام رسید.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به هزینه بهسازی خانه موزه شهیدان زین‌الدین، افزود: ۲۰۰ میلیون تومان هزینه پیاده‌راه‌سازی اطراف خانه موزه شهیدان زین‌الدین شد.

متین فر با اشاره به اعتبارات پیاده‌راه‌سازی منطقه هفت، تأکید کرد: سرجمع اعتبارات پیاده‌راه‌سازی با خیابان انقلاب ۹ میلیارد تومان و اعتبار پیاده‌روسازی خیابان ۱۹ دی نیز یک میلیارد تومان است.