28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بهسازی پیاده‌روها در هسته مرکزی شهر قم

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با تأکید بر بهسازی و بهبود وضعیت در منطقه هفت با اجرای پروژه‌های پیاده‌روسازی از اجرای عملیات پیاده‌روسازی در خیابان 19 دی، حدفاصل میدان جهاد تا خیابان استاد فقیهی و خیابان امام حدفاصل میدان سعیدی تا سه‌راه خورشید خبر داد.

مجید متین فر در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به محدودیت فضا در منطقه هفت، اظهار داشت: بهسازی فضا و بهبود وضعیت موجود با توجه به بافت متراکم و فشرده منطقه هفت و کمبود زمین به‌عنوان یکی از برنامه‌هایی است که در بودجه سنواتی در نظر گرفته‌شده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد منطقه بافت فرسوده است، افزود: نوع بافت هرگونه و قرارگیری هسته مرکزی شهر در آن هرگونه اقدامی را با سختی‌های مواجه کرده است و هر پروژه در آن بسیار اثرگذار است.

متین فر افزود: ما در قم مدعی هستیم که سالانه پذیرای ۲۰ میلیون زائر و مسافر هستیم که به دلیل وجود بارگاه حضرت معصومه(س) در محدوده شهرداری منطقه هفت عین این رقم از زائران و مسافران در این منطقه نیز حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط شهرداری منطقه هفت مکلف است خدمات ویژه‌تری را به شهروندان و مسافران ارائه بدهد، افزود: یکی از اولویت‌ها بهسازی وضع موجود است و به دلیل تراکم بافت فرسوده خیابان‌های عمده و مهم شهر که پر رفت‌وآمد است به‌منظور این بهسازی شناسایی‌شده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم بابیان اینکه از سال گذشته شتاب خوبی را در این بخش شاهد بودیم، افزود: پیاده‌روسازی خیابان ۱۹ دی، حدفاصل میدان جهاد تا خیابان استاد فقیهی کوچه مخابرات در همین رابطه در دستور کار قرار گرفت که سال گذشته قسمتی از آن اجرا شد، بخشی از آن امسال و قسمت دیگر آن‌هم سال آینده ادامه پیدا می‌کند.

متین فر به پروژه‌های دیگر پیاده‌روسازی منطقه هفت نیز اشاره کرد و گفت: پیاده‌روسازی خیابان امام حدفاصل میدان سعیدی تا سه‌راه خورشید در خیابان امیرکبیر نیز از دیگر پروژه‌هایی است که پیمانکار در حال کار بوده و قسمتی از آن به مرحله اجرا درآورده است.