35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

هزینه ۳۰ میلیارد تومانی مناطق شهرداری به منظور جمع‌آوری آبهای سطحی

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی مناطق شهرداری بهمنظور جمع‌آوری آبهای سطحی از اختصاص 3 میلیارد تومان نیز از سوی شهرداری مرکز به این امر خبر داد.

سید امیر سامع در گفتوگو با شهرنیوز، با اشاره به اینکه در هر منطقه ۱۵ تا ۳۰ بند برای جلوگیری از آبگرفتگی تدوین‌شده بود، اظهار داشت: تقریباً از مشکلاتی که داشتیم ۷۰ درصد حلشده است و ۲۰ الی ۳۰ درصد در حال انجام یا روی زمین مانده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به لزوم تأمین بودجه برای برخی از مشکلات اساسی‌تر، تأکید کرد: غیر از ردیف‌هایی که مناطق گذاشته‌اند که نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان است در بودجه نیز مستقیماً ردیفی با نام جمع‌آوری آبهای سطحی آورده شده است.

سامع ادامه داد: خیابانهای جدیدی که احداث می‌شوند با لحاظ شدن کانال در بودجه تعریف می‌شوند و اینها جدای هزینه‌ای است که برای تعریض‌های جدید اختصاص داده‌شده است.

وی از اختصاص ۳میلیارد تومان از بودجه شهرداری مرکز به جمع‌آوری آبهای سطحی هم خبر داد و تأکید کرد: این بودجه به منظور کارهایی که فرا منطقه‌ای هستند اختصاص داده شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم به ادامه کانال فرهنگیان به عنوان نمونه اینکارهای فرامنطقه‌ای اشاره کرد و افزود: میدان شهید رجایی هم از دیگر این موارد است که در محدوده منطقه سه قرار دارد و  ۳۰۰ میلیون تومان هم قرار شد از اعتبار مرکز به آن اضافه شود.

سامع با تأکید بر اهمیت مطالبه دائم از اقدامات در حوزه جمع‌آوری آبهای سطحی، تصریح کرد: اگر در یک روز ۲۰ – ۳۰ میلیمتر باران بیاید هیچ مشکلی نخواهیم داشت اما مدل بارش عوض شده است.

وی افزود: در شهری که متوسط کل بارش آن در سال  ۱۱۰ میلیمتر است وقتی در نیم ساعت ۲۰ میلیمتر داشته باشیم معلوم است که مدل بارش خیلی غیرعادی است و بخشی از مشکلات ما در جمع‌آوری آبهای سطحی هم به این موضوع برمی‌گردد اما بخش مهمی از آنهم مدیریت است.