29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آمادگی ۲۷۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و ۳ هزار نیروی خدمات شهری برای زمستان

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از آمادگی 270 دستگاه ماشین آلات مکانیزه و 3 هزار نیروی خدمات شهری برای عملیات زمستانی خبر داد.

سید محسن میرهادی در حاشیه اجرای طرح عملیات زمستانی در گفت و گو با شهرنیوز اظهار داشت: در اجرای طرح عملیات زمستانی ۱۳۹۹ هماهنگی لازم بین سطح مناطق هشتگانه، معاونان خدمات شهری، سازمان های تابعه از جمله آتش نشانی و تخلفات شهری و سایر دستگاه‌های استان از جمله پلیس راهور و نیروی انتظامی، اورژانس و هلال احمر برای مدیریت بارش ‌ها به وجود آمد.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم افزود: در این طرح ۲۷۰ دستگاه از ماشین آلات مکانیزه شرکت داده شدند که عمدتا در بحث آبگرفتگی و نمک پاشی مشارکت دارند.
وی با تاکید بر اینکه در بحران‌ها برای همه این نیروها و ماشین آلات برنامه‌ریزی کاملی طراحی شده است تصریح کرد: دستورالعمل برای مدیریت در شرایط برف و یخبندان تهیه شده است و از موضوعات مهمی که در این مانور به آن پرداخته شد آبگرفتگی های سطح مناطق هشتگانه بوده است.
میرهادی با اشاره به اینکه از سال ۹۸ نهضت جمع آوری آبهای سطحی برنامه ریزی شد گفت: ۱۶۸ نقطه از سطح مناطق هشتگانه شناسایی شد و نزدیک به ۱۳۵ مورد تا به امروز مرتفع شده است و چند پروژه مهمی که در بحث کانال سطحی باید ایجاد شود، در دستور کار است.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: در منطقه دو کانال بلوار جمهوری، در منطقه سه بلوار بعثت و کوچه ۲۵ شهید چمران بلوار شهید نواب در دستور کار هستند که کانال های مهمی محسوب می‌شوند که به جمع آوری آبهای سطحی کمک می‌کنند.
وی با بیان اینکه رونمایی از ماشین آلات مکانیزه انجام می شود گفت: ماشین آلات پشتیبانی ازجمله چرثقیل، بیل، لودر و بابکت‌ها با هزینه ۲۱ میلیارد تومان به ماشین آلات شهرداری اضافه شدند و امروز هم شاهد رونمایی از یک سری از ماشین‌های مینی لودر جدید هستیم.
میرهادی با بیان اینکه لایروبی ۴۸۰۰ متر مکعب در سطح مناطق هشت گانه انجام شده است تاکید کرد: بیش از ۵ هزار حلقه چاه در سطح مناطق خصوصا در بافت فرسوده شهری شناسایی و پلاک گذاری شدند و برای سال ۱۳۹۹ نیز نزدیک به ۳۰۰ حلقه چاه جذبی پیش بینی شده است.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه در ۲۷۰ نقطه از سطح معابر شهر باکس گذاری شده است افزود: در سطوح شیب دار این کار انجام شده است و نزدیک به یک میلیون متر مربع بزرگراه داریم که در زمستان و برف و یخبندان برای آن برنامه ریزی شده است.
وی افزود: ۱۲ میلیون مترمربع شریان‌های اصلی در سطح مناطق هشتگانه است که بالای ۲۴ متر عرض دارند که نمک پاشی پیشبینی شده است و ۱۲ میلیون مربع هم فرعی‌هایی هستند که برای آنها هم برنامه‌ریزی شده است تا بتوانیم زمستان را پشت سر بگذاریم.
میرهادی به سامانه ۱۳۷ هم اشاره کرد و گفت: به دنبال این هستیم که مشکلاتی که شهروندان به ۱۳۷ ارجاع می دهند در اسرع وقت حل کنیم.