38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

استقرار دو شرکت حمل‌ونقلی برای ساماندهی اتوبوس‌های میدان ۷۲ تن

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافری شهرداری قم از استقرار دو شرکت حمل‌ونقلی به‌منظور ساماندهی اتوبوس‌های میدان 72 تن خبر داد.

رضا پوریافر در گفت‌وگو با شهرنیوز، از استقرار دو شرکت حمل‌ونقلی به‌منظور ساماندهی اتوبوس‌های میدان ۷۲ تن خبر داد و اظهار داشت: ۴ شرکت حمل‌ونقلی در پایانه ۷۲تن فعال بود که ساماندهی  تاکسی‌های برون‌شهری را برعهده داشتند  که دو شرکت حمل‌ونقلی اتوبوس هم در کنار آنها قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافری شهرداری قم افزود: با همکاری شهرداری منطقه سه سکوهای پیاده و سوارشدن مسافر در میدان ۷۲ تن احداث‌شده و با استقرار این ۲ شرکت حمل‌ونقلی وظیفه ساماندهی اتوبوس‌های مستقر در پایانه به این دو شرکت محول شد.

پوریافر بابیان اینکه این شرکت‌ها به‌طور مستقیم تحت نظر اداره کل حمل‌ونقل استان فعالیت می‌کنند، تأکید کرد: نظارت بر عملکرد این شرکت‌ها نیز بر عهده همین اداره کل است.

وی ادامه داد: نوبت‌دهی به اتوبوس‌ها، زمان‌بندی حرکت و کنترل قیمت و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اتوبوس‌ها ازجمله وظایف این شرکت‌ها است.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافری شهرداری قم بابیان اینکه وظیفه این سازمان تجهیز و نگهداری از پایانه‌ها و پارک‌سوارهای استان است، تأکید کرد: برای ارائه خدمات مطلوب به زائران و مجاوران و مسافران محترم واحد گشت و بازرسی سازمان پایانه‌های مسافری شهرداری قم موظف به همکاری با اداره کل حمل‌ونقل استان شده است.

پوریافر بابیان اینکه این اقدام در راستای ارائه خدمات مطلوب و نظارت بر ساماندهی میدان ۷۲ تن و برخورد با رانندگان متخلف صورت گرفته است، افزود: این واحد در نظارت بر صدور صورت‌وضعیت اتوبوس‌ها نیز با اداره کل حمل‌ونقل استان همکاری لازم را دارد.

به گفته وی همه‌روزه بیش از ۳۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰۰ دستگاه تاکسی برون‌شهری از پایانه ۷۲ تن به تهران و کرج اعزام می‌شوند و شرکت‌های مستقر به‌صورت تمام‌وقت در حال خدمت‌رسانی هستند.