35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

مجوّز شورای شهر قم برای انتشار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت

شهرداری قم برای انتشار حدود یک هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی از شورای اسلامی شهر مجوّز گرفت.

به گزارش شهرنیوز، انتشار ۶۵۰ میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی طرح‌های بازآفرینی شهری بافت پیرامون حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در سال ۱۳۹۹ بخشی از این مجوّز است که جزئیات آن در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.

همچنین دو فوریت انتشار اوراق مالی اسلامی به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم نیز از دیگر مصوّبات نشست علنی رسمی امروز شورای اسلامی شهر بود.

اعضای شورا در نشست امروز خود، لایحه تفویض اختیار به شهردار قم درباره تصمیم‌گیری بخشودگی اجاره بهای ماهیانه قراردادهای سرمایه گذاری متأثر از شرایط کرونا را نیز به تصویب رساندند.

این بخشودگی تا سقف ماهیانه یک میلیارد ریال خواهد بود.

همچنین احداث پاسگاه پلیس راهور در منطقه شش شهرداری قم و تأمین بخشی از تجهیزات این مرکز جمعا به ارزش حدود یک میلیارد تومان از دیگر مصوّبات امروز نشست شورای اسلامی شهر قم بود.

در این نشست گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و امور سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قم درباره تفریغ بودجه سال ۹۸ سازمان میادین میوه و تره بار نیز قرائت شد و به تصویب رسید.

در این باره مجید اخوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و امور سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: سازمان میادین شهرداری علاوه بر بحث میدان میوه و تره بار، مأموریت‌های مهمی مانند شهرک صنوف، شهرک خودرویی، مدیریت سی ان جی‌ها و تملک میدان شهید مطهری شهر را بر عهده دارد و بودجه مصوّب این سازمان در سال ۱۳۹۸، حدود ۳۰ میلیارد تومان بود که تفریغ بودجه نشان از وصولی حدود ۳۵ میلیارد تومان و هزینه ای کمتر از این مقدار است.

اخوان در ادامه این نشست لایحه اخذ مجوز کاهش صددرصدی عوارض صدور پروانه ساختمانی به استثنای عوارض حق پارکینگ شرکت تعاونی مسکن کارکنان مطبوعات استان را نیز قرائت کرد که این لایحه به تأیید اعضای شورا نرسید و تصویب نشد.