25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرای ۹ پروژه اصلاح هندسی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال

مدیر منطقه چهار شهرداری قم از اجرای 9 پروژه اصلاح هندسی با اعتبار یک میلیارد تومان در سطح منطقه خبر داد.

به گزارش واحد روابط عمومی منطقه چهار شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم اظهار داشت: برخی از تقاطع‌ها به عنوان نقاط بحرانی در عملکرد شبکه معابر شهری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و طراحی مناسب تقاطع از لحاظ هندسی و بهینه بودن پارامترهای ترافیکی، عملکردی و کنترلی آن‌ها گام مهمی در ایمن‌سازی و کاهش تصادفات و افزایش مطلوبیت سفرهای شهری محسوب می‌شود.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با اشاره به اجرای ۹ پروژه اصلاح هندسی در این منطقه شهر قم، افزود: در این ۹ پروژه بیش از ۳۴۰۰ متر از مسیر شوارع اصلاح و هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در راستای اجرای آن صرف شده است.

اصفهانیان مقدم تصریح کرد: در شوارعی نظیر شهید صدوقی، شهید کریمی، لواسانی، بلوار غدیر و … این پروژه‌ها اجرا شده و امیدواریم که اجرای این طرح‌ها در عبور و مرور شوارع مذکور نقش مثبتی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های مذکور شامل خاکبرداری، جدول‌گذاری، پیاده‌روسازی و ایجاد فضای سبز است، افزود: هدف از اجرای طرح‌های مذکور تسهیل و بهبود عبور و مرور شهری، افزایش ضریب ایمنی سطح منطقه، کاهش تصادفات، حذف تقاطع چراغ دار و صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان محترم است.