36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

خطرات بالادست جمکران با راههای مُسکن حل نمی‌شود/ لزوم توجه به خطر سیلاب از کوه دوبرادران

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به خطرات سیلاب از بالادست جمکران از انجام اقداماتی توسط شهرداری در این منطقه خبرداد و گفت: مشکلات سیلاب در بالا دست جمکران با مسکن حل نمی‌شود و نیاز به راه اساسی دارد.

سید امیر سامع در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به نقاط بحرانی پیرامون شهر قم در ایجاد خطر سیلاب، اظهار داشت: یکی از نقاط بحرانی بالادست جمکران است که می‌تواند خطراتی را برای روستای جمکران و خیابان ظهور داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به موقعیت جغرافیایی نقاط آسیب خیز بالادست جمکران، افزود: کوهها و ناهمواریهایی که در اراضی که چندین کیلومتر بالادست جمکران قرار دارند منشأ سیلابهایی هستند که از آنجا به سمت شهر حرکت میکند.

سامع افزود: از بالادست کوه دوبرادران سیلابهای شدیدی به سمت مجموعه جمکران، خیابان ظهور، روستای جمکران و دارالسلام راه میافتد که باید هرچه سریعتر برای آن فکری شود.

به گفته وی سیلابی که از امتداد کوه دوبرادران به سمت شهر می‌آید سه شاخه می‌شود و یک شاخه مستقیم می‌رود به سمت روستای جمکران و ظهور، شاخه سمت راست به سمت دارالاسلام و روستا و زمین‌های کشاورزی و شاخه سمت چپ به سمت ادامه بلوار حضرت خدیجه(س) می‌رود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: یک سری گوراب‌ها و مسیرهایی را برای روستای جمکران، خیابان ظهور و جاده جعفریه پیش بینی کرده‌ایم اما این‌ها در حد مسکن است و اگر شدت سیلاب بیشتر شود این مسکن‌ها هم فایده‌ای نخواهد داشت.