35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار دانشگاه علمی و کاربردی

افتتاح رشته کارشناسی “روایتگری دفاع مقدس “و کاردانی “امور فرهنگی-موزه” با حضور آیت الله اعرافی

به مناسبت روز دانشجو آئین افتتاح رشته کارشناسی "روایتگری دفاع مقدس "و کاردانی "امور فرهنگی-موزه" با حضور آیت الله اعرافی  و سردار ادیبی دبیر راهیان نور کشور و برخی از مدرسین و دانشجویان این رشته تحصیلی ،برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی مرکز علمی کاربردی شهرداری قم، در این مراسم رئیس حوزه‌های علمیه کشور با قدردانی از راه‌اندازی رشته روایت گری دفاع مقدس طی سخنانی، اظهار داشت: باید تمامی ابعاد فرهنگ دفاع مقدس در قالب روایت‌گری به نسل‌های جوان انتقال یابد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه تا کنون کارهای خوبی در زمینه انتقال فرهنگ دفاع مقدس صورت گرفته است ولی کافی نیست، اظهار داشت: باید در کنار روایت گری‌ها، رشته‌های دانشگاهی در زمینه بسط و گسترش فرهنگ دفاع مقدس توسعه یابد.

در ادامه رئیس مرکز علمی کاربردی شهرداری قم با اشاره به راه اندازی این رشته‌های دانشگاهی، گفت:باید از ظرفیت موزه‌ها در شکل‌گیری آموزه‌های دفاع مقدس به نحو احسن استفاده شود.

وی افزود: ما باید در رشته روایتگری دفاع مقدس ارزش افزوده ایجاد کنیم و قطعا باید موضوع روایتگری در تمامی حوزه‌ها نهادینه شود.

مصطفی ملایی با بیان به اینکه در مهر ماه سال جاری نخستین دانشجویان رشته کارشناسی روایت گری دفاع مقدس و کاردانی امور فرهنگی  گرایش موزه جذب شده‌اند، افزود: در ترم جاری بیش از ۴۰ دانشجو در این دوره مشغول به تحصیل شده‌اند.

در ادامه مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس با تاکید بر اهمیت توجه به بعد علمی فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: در این راستا با تمامی رده‌های نیرو‌های مسلح و حوزه‌های علمیه و … هماهنگ شده تا به منظور توانمند سازی علمی و گذراندن دوره در دانشگاه علمی کاربردی، نیروی مامور معرفی کنند تا بتوانیم در زمینه تربیت روایان دفاع مقدس گام‌های بهتری برداریم.

وی با اشاره به تعامل خوب مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قم و دانشگاه جامع استان در زمینه راه اندازی رشته‌های فوق به مزیت‌های تحصیل در رشته‌های فوق اشاره، و تصریح کرد: مجوز بورسیه تحصیلی، اولویت تدریس درس آشنایی با معارف دفاع مقدس در دانشگاه‌ها، روایتگری در راهیان نور، جبهه مقاومت، یادمان‌های شهدای گمنام و یادواره‌ها و عضویت در انجمن راویان دفاع مقدس کشور بخشی از مزیت‌های مربوطه خواهد بود.

در حاشیه این مراسم از خانواده شهید گرانقدر هسته‌ای و دفاعی کشور دکتر محسن فخری زاده  باحضور برادر ایشان قدردانی شد.

آئین افتتاح کارشناسی “روایت گری دفاع مقدس “و کاردانی” امور فرهنگی- موزه”  همزمان با روز دانشجو  با حضور آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه‌های علمیه کشور، سردار ادیبی دبیر ستاد راهیان نور کشور،دکتر مصطفی ملایی رئیس مرکز علمی کاربردی شهرداری قم, حجت الاسلام لقمان پور مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفا مقدس و تعدادی از مدرسین و دانشجویان این رشته در سالن جلسات آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد.