37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

هیچ آبگرفتگی بحرانی در شهر قم گزارش نشده است/لزوم همکاری و مراعات شهروندان

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از آمادگی کامل عوامل شهرداری برای رفع آبگرفتگی‌های سطح شهر خبر داد و گفت: تا کنون مشکل جدی در آبگرفتگی معابر و اماکن در سطح مناطق هشتگانه شاهد نبوده‌ایم. 

به گزارش شهرنیوز، سید محسن میرهادی با اشاره به آماده‌باش کامل نیروهای خدمات شهری و سازمان‌های تابعه شهرداری برای رفع آبگرفتگی‌های احتمالی سطح شهر اظهار داشت: بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروی شهرداری قم به‌ویژه در حوزه خدمات شهری برای رفع آبگرفتگی‌های شهر به‌صورت دو شیفت در حال آمادگی کامل هستند.

وی ادامه داد: تجهیزات موتوری و امکانات تمامی مناطق هشتگانه به همراه مدیران ستادی، مناطق و سازمان‌های تابعه در حال خدمت‌رسانی به مردم برای رفع آبگرفتگی هستند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: ماشین‌آلات سبک و سنگین و پمپ‌های مکش در آمادگی کامل با همکاری سازمان آتش‌نشانی و مرکز مدیریت بحران شهرداری به‌منظور رفع آبگرفتگی‌های احتمالی هستند.

وی با تأکید بر اینکه آبگرفتگی‌های سطح شهر در شرایطی نبوده که نیاز به مسدودیت مسیری ایجاد کرده باشد، یادآور شد: حدود ۵ نقطه بحرانی شهری، فراشهری و فرامنطقه‌ای نیز تاکنون مشکلی نداشته و روان آب‌ها به‌خوبی کنترل و هدایت‌شده است. میرهادی مشکلات آبگرفتگی در تونل غدیر را موردتوجه قرار داد و افزود: سپتیک های زیرگذر تونل تمامی فعال بوده و خوشبختانه تا این لحظه مشکلی در زمینه آبگرفتگی برای این تونل به وقوع نپیوسته است و هیچ پس‌زدگی‌ای نیز از فاضلاب در این تونل گزارش نشده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با درخواست از مردم برای همکاری در جهت عدم ریختن زباله در انهار تصریح کرد: متأسفانه یکی از دلایل مهم در آبگرفتگی‌ها، ریختن زباله به‌ویژه ظروف پلاستیک و یکبار مصرف در انهار بوده که نیاز است مردم همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.