36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

مسیر دوچرخه‌سواری در خیابان شهیدان برقعی پیش‌بینی‌شده است

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به عرض معبر 30 متری در خیابان شهیدان برقعی از پیش‌بینی مسیر دوچرخه‌سواری و عرض بیشتر پیاده راه به نسبت شوارع 30 متری دیگر خبر داد.

احمد ترکمن در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به طراحی خیابان شهیدان برقعی اظهار داشت: عرض معبر در خیابان شهدان برقعی ۳۰ متری پیش‌بینی‌شده که البته در بعضی از نقاط به دلیل ضرورت حفظ برخی کاربری‌های عرض کمتر یا بیشتر شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری قم بابیان اینکه طراحی ویژه‌ای با محوریت شهروندان در این خیابان در نظر گرفته‌شده است، افزود: عرض پیاده‌رو نسبت به شوارع دیگر ۳۰ متری بزرگ‌تر پیش‌بینی‌شده و علاوه بر آن مسیری برای دوچرخه‌سواری هم در نظر گرفته‌شده است.

ترکمن بابیان اینکه طرح نهایی خیابان برقعی هنوز ابلاغ نشده است، تأکید کرد: عرض پیاده راه هم ثابت نیست و ممکن است بین ۵ تا ۸ متر متغیر باشد.

وی ادامه داد: خیابان شهیدان برقعی هویت میدانی پیدا می‌کند و به یکی از خیابان‌های استاندارد شهر تبدیل خواهد شد.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به موقعیت مناسب ترافیکی این خیابان نیز تصریح کرد: از خیابان عماریاسر به سمت گلزار شهدا با توجه به یک‌طرفه بودن خیابان‌ها مسیرهای دسترسی با محدودیت‌هایی مواجه هستند که خیابان شهیدان برقعی می‌تواند مسیرها را آسان کند و سبب روان‌تر شدن ترافیک در این محدوده شود.

ترکمن با اشاره به وضعیت صدور پروانه در خیابان برقعی نیز افزود: بهر خیابان شهیدان برقعی حداکثر سه‌طبقه رو پیلوت پروانه صادر خواهد شد.