33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

لزوم توجه ویژه به آموزش‌های شهروندی

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: توجه ویژه به آموزش‌های شهروندی برای رفتارسازی در زمینه ترافیک یکی از نیازهای شهر قم است.

به گزارش واحدروابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم، عباس ذاکریان در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهردرای قم با بیان اینکه رابطه پلیس راهور و مجموعه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک متحول شده، این موضوع را محصول همراهی و همدلی بیشتر عنوان کرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری قم بیان داشت: امروز در سازمان حمل و نقل و ترافیک کارها به صورت علمی‌تر، بهتر و درست‌تر انجام می‌گیرد که نتیجه آن کاهش صدمات ترافیکی و ایجاد بستری ایمن تر برای تردد شهروندان است.

ذاکریان افزود: البته موضوع آموزش و تکرار آموزش‌های شهروندی بسیار مهم است و تمام اقدامات فرهنگی و آموزشی باید منجر به تغییر رفتارهای ترافیکی شهروندان و رانندگان شود چراکه هزینه‌های پیشگیری بسیار کمتر از هزینه اقداماتی است که بعد از آن انجام خواهد شد.

وی در پایان از اقدامات صورت گرفته در زمان تصدی علی نیک در سازمان حمل و نقل و ترافیک نیز تقدیر به عمل آورد و افزود: در حوزه‌های مختلف مرتبط با وظایف سازمان از جمله طرح‌های خط‌کشی‌های ترافیکی، نصب تابلوهای تعیین مسیر و ساماندهی پارکینگ‌های عمومی سطح شهر و مراکز معاینه فنی و … اقدامات خوبی صورت گرفته است.