28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت روز دانشجو

شهردار قم در پیامی روز دانشجو را گرامی داشت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در پیامی روز دانشجو را به همه دانشجویان علم و دانش تبریک گفت.

متن پیام به این شرح می‌باشد:

گسترش آموزش عالی و کیفیت‌بخشی به کمیت آن فرامرزی است ومورد توجه و تاکید کشورهای مختلف قراردارد و دانشگاه‌های یک کشور جایگاه آن را در منظومه‌ی علمی جهانی تعیین می‌نمایند. دانشگاه، مدیرآفرین و سرنوشت ساز است و نقش مهمی در آموزش، تولید و ترویج علم و پرورش نسلی خلاق دارد.

در جمهوری اسلامی، دانشگاه کانونی برای ژرف‌نگری و عمق فهمی دراندیشه‌هاست و باعث می‌شود تا امواج برداشت‌های سطحی به حاشیه رفته و دانشجویان با پرهیز از محافظه‌کاری و با مجاهدت، آرمان‌خواهی را دنبال کنند و با فهم سیاسی از سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی فاصله گیرند و خدایی ناکرده به نیروی پیاده نظام احزاب و جریانات منحرف مبدل نشوند.

فرهیختگی منبعث از اندیشه و بینش صحیح است و علم تفوق‌آور بوده و برتری را رقم می‌زند. خودباوری قوی مبتنی برعلم، پارادایم فکری و گفتمان‌سازی را به ارمغان خواهد آورد. دانشجویان فرهیخته و بصیر، فرصتی برای توسعه کشور و تهدیدی برای دشمن به شمار می‌آیند.

روز دانشجو روز بینش مبتنی بربصیرت و عقلانیت است و دانشجویان دیروز الگوی نسل امروز شده‌اند و همانند شهید فخری‌زاده افتخار آفرینند و با ازخود گذشتگی، آینده‌سازی نمودند. دشمن فکر می‌کند با حذف فیزیکی افراد شکست را رقم زده؛ درحالی‌که خون شهید، فرهنگ‌ساز است و جای دارد دانشجویان با بهره‌مندی از علم و تجربه دیروز، نیازسنجی و مقتضیات امروز و با مجاهدت علمی و حضورفعال در ساحت‌های سیاسی و اجتماعی بستری برای توسعه فردا رقم زنند و اسوه‌ای شایسته برای آیندگان باشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذرماه و روزدانشجو، این روز مهم را به همه دانشجویان و فرهیختگان تبریک عرض نموده و امیدوارم این قشر موثر با بهره‌گیری از مبانی اصیل اسلامی ودشمن شناسی صحیح و با پیروی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت تولید علم و اعتلای جامعه اسلامی ودستیابی به اهداف، برنامه‌ها و رفع نیازهای جامعه گام‌های موثر و جدی بردارند.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم