30.4 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اصلاح نقاط بحرانی مناطق هشت‌گانه برای جلوگیری از آبگرفتگی

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به نقاط بحرانی مناطق هشت‌گانه از اجرای اصلاحاتی برای رفع گرفتگی آنها خبرداد.

سید محسن میرهادی در گفت و گو با شهرنیوز، با اشاره به تمهیدات شهرداری قم در رابطه با جلوگیری از آبگرفتگی، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که از سال قبل داشتیم اصلاح گرفتگی در چندین نقطه بحرانی در سطح شهر در راستای جلوگیری از آبگرفتگی‌ها در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اصلاحات انجام شده در منطقه یک شهرداری قم، افزود:  نقاط بحرانی در مناطق هشتگانه احصا و نسبت به رفع گرفتگی در آنها اقدام شد که در منطقه یک بلوار پیامبر اعظم(ص) و بلوار سمیه این اصلاحات انجام شد.

میرهادی با اشاره به رفع مشکلات منطقه دو، افزود: رفع مشکلات چند نقطه فرامنطقه‌ای هم در دستور کار قرار گرفته و مشکل کوچه ۱۲ و ۱۴ بلوار شهید خدا کرم در منطقه سه نیز با جدول‌گذاری مرتفع شده است.

وی با اشاره به مشکلات آبگرفتگی در منطقه ۴ نیز افزود: در منطقه ۴ نیز مشکل عرضی در بلوار جمهوری داشتیم که حل شده و قسمت‌هایی از کار آبخوان‌داری و آبخیزداری در بلوار شهید کریمی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم منطقه پنج را یکی از مناطقی نامید که آبگرفتکی در آن در سال‌های گذشته مشکلاتی ایجاد کرد و افزود: بخشی از مشکلات این منطقه با حفر چاه مرتفع شده است و برای رفع مشکلات آبگرفتکی در منطقه شش نیز پیمانکار در بلوار بعثت مشغول کار است که یک سوم کار پیش رفته است.

میرهادی در رابطه با مشکلات آبگرفتگی منطقه هفت نیز گفت: زیر صحن جوادالائمه در بلوار شهید سلیمانی از نقاط بحرانی در منطقه هفت است که اقدماتی از جمله بالا آوردن دیواره‌ها در مسیر رودخانه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بخش عمده مشکلات منطقه ۸ در زمینه آبگرفتگی فراشهری است اما برای جلوگیری از مشکلات احتمالی نیرو مستقر کرده‌ایم و از طرفی سد خاکی پردیسان را تقویت کردیم که در صورتی که بارندگی‌ها زیاد شد امکان هدایت آب بیشتر باشد.