36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

تملک ۹ ملک از معارض‌های پروژه شهیدان برقعی باقی‌مانده است

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به پیش‌بینی عرض معبر 30 متری برای پروژه شهیدان برقعی از باقی ماندن تملک 9 پلاک از معارض‌های این پروژه خبر داد.

احمد ترکمن در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به وضعیت پروژه شهیدان برقعی اظهار داشت: پروژه شهیدان برقعی با حمایت مستقیم و پیگیری مستمر شخص شهردار قم به وضعیت خوبی رسیده است و تا به امروز ۹ ملک برای تملک در این پروژه باقی‌مانده است.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به عملیات اجرایی این پروژه افزود: ۱۵۰ متر جدول از محدوده میانی پروژه را آغاز کردیم و خاکریزی و کوبش در حال انجام است.

وی با اشاره به عرض معبر خیابان شهیدان برقعی ادامه داد: عرض معبر۳۰ متر پیش‌بینی‌شده است اما احتمال دارد بعضی از نقاط بیشتر شود به این دلیل که برخی کاربری‌های مانند گذر سفیداب در حاشیه پیاده‌رو حفظ خواهد شد.

ترکمن با اشاره به عرض بیشتر ورود و خروجی خیابان شهیدان برقعی افزود: به دلیل احتمال احداث زیرگذر و روگذر در ابتدا و انتهای خیابان عرض معبر بیشتر پیش‌بینی‌شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به اعتبار تملک معارض‌های پروژه شهیدان برقعی ادامه داد: امسال ۱۷ میلیارد  و۸۰۰ میلیون تومان در بودجه به‌منظور تملک بلوار شهیدان برقعی پیش‌بینی‌شده بود که ما درخواست ۲۲ میلیارد تومان را برای آزادسازی کامل محدوده دادیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش اعتبار ۴۴ میلیارد تومانی برای تملک خیابان شهیدان برقعی مصوب شده است تصریح کرد: به‌منظور عملیات اجرایی جدول‌گذاری و زیرسازی این پروژه نیز امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی‌شده است.