29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تملک ۴۸ غرفه میوه و تره‌بار میدان مطهری

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با اشاره به تملک 48 غرفه میوه و تره‌بار میدان مطهری در سال گذشته، از هزینه 14 میلیارد تومانی این آزادسازی خبر داد.

علیرضا مظفری در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به انجام مراحل آزادسازی میدان میوه و تره‌بار در میدان مطهری، اظهار داشت: اقدام به تملک میدان مطهری از سال ۹۸ آغازشده است و از مجموع ۹۵ واحد موجود ۴۸ واحد خریداری‌شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه زمین واحدها در تملک آستانه حضرت معصومه(س) است، افزود: شهرداری اقدام به خرید سرقفلی و حق کسب می‌کند تا با آزادسازی کامل محدوده کار شراکتی با آستانه کلید زده شود.

مظفری با اشاره به پیش‌بینی زمانی اتمام تملک، تأکید کرد: اگر منابع مالی تأمین شود تملک مابقی واحدها بیشتر از یک سال زمان نمی‌خواهد.

وی از هزینه ۱۴ میلیارد تومانی در سال گذشته به‌منظور تملک واحدهای میدان مطهری خبر داد و افزود: اتمام کار نیاز به تأمین اعتبار دارد، فقط میدان مطرح نیست بلکه باید اطراف بدنه میدان هم تملک شود چراکه  تأثیرش از واحدهای داخل محدوده کمتر نیست.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم بابیان اینکه شهرداری آماده تهاتر با صاحبان اصناف نیز هست، تصریح کرد: پیشنهاد تهاتر با واحدهای محدوده میدان شهید رجایی نیز داده‌شده است.

مظفری افزود: تمامی واحدهایی که تعیین تکلیف شده است محصورشده‌اند تا پس از تکمیل آزادسازی نسبت به نحوه استفاده از آنها تصمیم‌گیری شود.