28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

بازآفرینی شهری در منطقه ۶ شهر قم نیازمند ورود بخش خصوصی است/ ضرورت تجمیع پلاک‌های ریزدانه

سرپرست منطقه شش شهرداری قم با اشاره به ضرورت توجه جدی به بازآفرینی شهری در منطقه 6 برلزوم ترغیب بخش خصوصی برای ورود به منطقه تاکید کرد.

سید رضا حسینی در گفت و گو با شهرنیوز، با تاکید بر نیازبازآفرینی شهری در منطقه ۶ شهرداری قم، اظهار داشت: بافت منطقه، نوع ساخت و سازها و وجود سکونتگاه های غیررسمی به گونه‌ای است که نیاز به بازآفرینی شهر بیش از سایر مناطق در آن احساس می‌شود.

سرپرست منطقه شش شهرداری قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته، افزود: در بحث بازآفرینی شهری در محله هندویان یک سری اقداماتی در سال‌های گذشته انجام شده و حوالی مسجد حاج حبیب فضای سبز کمی ایجاد شده است اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.

حسینی با تاکید بر تراکم جمعیتی بالا در منطقه ۶ تصریح کرد: ۲۳۰ الی ۲۴۰ هزار نفر در منطقه ۶ شهر قم در چیزی حدود هزار و صدهکتار مساحت منطقه ساکن هستند که با توجه به تراکم جمعیتی بالا نیاز است که بحث بازآفرینی شهری در این منطقه با جدیت بیشتری دنبال شود.

حسینی با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات زیربنایی در منطقه، تاکید کرد: منطقه در برخی شاخص‌های توسعه شهری به شدت عقب است. حرکت‌های خوبی در سال‌های گذشته انجام شده است اما نیاز به یک حرکت جدی هنوز وجود دارد.

وی با تاکید بر ضرورت ورود سرمایه گذار برای بازآفرینی شهری منطقه، تصریح کرد: راهکار اصلاح وضع موجود این است که بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در منطقه تشویق شود.

سرپرست منطقه شش شهرداری قم با اشاره به پلاک‌های ریزدانه موجود در منطقه، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم پلاک‌های ریزدانه را تجمیع و بازسازی کنیم بافت تا حدی نفس می‌کشد و می‌توانیم وضعیت منطقه را تاحدودی اصلاح کنیم.