34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تفاهم با شهرداری برای بهره‌برداری از پیست‌های دوچرخه‌سواری قم

رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان قم از توافق و تفاهم با شهرداری کلانشهر قم به منظور بهره‌برداری از پیست‌های دوچرخه‌سواری این شهر خبر داد.

مصطفی امینی اظهار کرد: در واقع این یک مژده برای دوچرخه‌سواران و علاقمند به دوچرخه‌سواری در قم است که بر اساس تفاهم‌نامه بین معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کلانشهر قم و هیأت دوچرخه‌سواری، بهره‌برداری از پیست‌های دوچرخه‌سواری شهر قم به این هیأت واگذار شد و طبق این تفاهم‌نامه عقد قرارداد نهایی در دست اقدام قرار گرفت.

رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان قم در ادامه به اجرای مستمر طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در قم اشاره و عنوان کرد: دوازدهمین هفته از اجرای این طرح با حضور سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم برگزار شد و ایشان و برخی از علاقمندان به دوچرخه در آن حضور داشتند و مسیر میدان ارتش تا بوستان تفریحی ورزشی علوی را رکاب زدند.

امینی اضافه کرد: حضور مسئولان استان در این طرح زمینه‌ساز رغبت و تمایل بسیاری از مردم و شهروندان برای مشارکت شده است، ما در هفته یازدهم این طرح میزبان آقای خاکی مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی حرم مطهر بودیم و به اتفاق علاقمندان به دوچرخه‌سواری، مسیر خیابان صدوق تا خیابان ۱۹ دی را رکاب زدند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری این طرح اشاعه فرهنگ استفاده بیشتر از دوچرخه است، افزود: در هفته دهم این طرح شیخ‌الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش قم و رمضان‌بیگی معاون تربیت‌بدنی و سلامت این اداره کل به همراه برخی از معاونین این اداره حضور یافتند و شرکت کنندگان مسیر حدود پنج کیلومتری بوستان نرگس تا اداره آموزش و پرورش را رکاب زدند.

رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان قم بکارگیری از دوچرخه به جای خودرو برای داشتن هوایی سالم‌تر را از دیگر اهداف اجرای سه‌شنبه‌های بدون خودرو توصیف کرد و افزود: در اجرای این مطرح به دنبال نشان دادن اهمیت توسعه دوچرخه‌سواری همگانی در قم و نقش آن در سلامت جسم و روان جامعه هستیم.

امینی در پایان به بازدید مسوولان ارشد قم از پیست اختصاصی این رشته نیز اشاره و اظهار کرد: استاندار قم به اتفاق شهردار و جمعی از معاونین شهرداری در کنار رئیس شورای شهر اسلامی قم از پیست دوچرخه‌سواری پردیسان قم بازدید کردند و در پایان بر رفع موانع و مشکلات ادامه کار احداث این پیست تاکید شد.