25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

هزینه یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی رفت‌وروب در منطقه یک

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به هزینه بالای خدمات در منطقه یک  از هزینه یک میلیارد و 900 میلیون تومانی رفت‌وروب در این منطقه خبرداد.

احمد ترکمن در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به هزینه‌های پرسنلی و خدماتی شهرداری منطقه یک، اظهار داشت: منطقه یک در پرداخت هزینه‌ها خاص است و جزء چند منطقه اول در پرداخت هزینه‌های خدماتی هستیم.

مدیر منطقه یک شهرداری قم با اشاره به هزینه بیش از یک میلیارد تومانی فضای سبز منطقه یک به‌صورت ماهیانه، افزود: ماهیانه حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان صرف خدمات رفت‌وروب و نظافت منطقه یک می‌شود.

ترکمن بابیان اینکه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه حقوقی است که ماهیانه به پیمانکار به‌منظور رفت‌وروب شهری پرداخت می‌شود، تأکید کرد: نهایتاً با فاکتور هزینه‌های دیگر در حوزه رفت‌وروب و با احتساب مناسبت‌ها و تعطیلات که به بیش از دو میلیارد می‌رسد.

وی بافت متراکم و تعداد بالای کوچه‌ها با عرض کم به‌ویژه در بافت فرسوده را یکی از دلایل هزینه بالای رفت‌وروب در این منطقه برشمرد و تصریح کرد: همه اینها موجب می‌شود تمیز نگه داشتن این منطقه از شهر کار نسبتا سختی باشد.

مدیر منطقه یک شهرداری قم افزود: با وجود هزینه بالای خدمات جاری در منطقه یک همواره تلاش کردیم بودجه‌های عمرانی به خوبی تحقق یابد.