25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

انتقاد از تصمیم دولت درباره ۳۲ هکتاری پردیسان/مشکل ۱۲ ساله ساکنان زیردکل‌های برق برطرف نشد

رئیس شورای اسلامی شهر قم با انتقاد از تصمیم جدید وزارت راه و شهرسازی برای 32 هکتاری پردیسان گفت: شورای شهر و مدیریت شهری با هرگونه تصمیمی در این موضوع که مغایر با مصوبه قبلی هیئت دولت باشد، مخالف است.

به گزارش شهرنیوز، عبدالله جلالی امروز و در یکصد و شصت و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با تبریک و تسلیت شهادت شهید فخری زاده به رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و خانواده آن شهید و ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی اظهار کرد: نقش استکبار آمریکا و صهیونیستم در پشت پرده این حادثه مشهود است و امیدواریم مسؤولان مربوطه پاسخ این جنایت را بدهند.

وی در ادامه به بحث تعطیلات مربوط به شیوع کرونا پرداخت و خاطرنشان کرد: این روزها شاهد تعطیلی یا نیمه تعطیلی دستگاه های دولتی و اداری هستیم، در حالی که بهتر می بود تا با تقسیم کار پرسنل اجرایی و اداری به صبح و عصر، فضای خدمت رسانی بیشتری برای مردم ایجاد می شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم همچنین تصریح کرد: این تعطیلی ها سبب وارد آمدن آسیب هایی به اصناف می شود که امید است تصمیماتی هم برای برطرف شدن نسبی این آسیب‌ها اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: اکنون که هرگونه تجمع برای مبارزه با کرونا ممنوع شده است، باید برای تجمعات و صف‌های مربوط به خرید مُرغ و روغن نیز که این روزها شاهد آن هستیم تدبیری اندیشیده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان این که انتظار است همه دستگاه ها به وظایف خود عمل کنند یادآور شد: انتظار این بود که بعد از بازدید مسؤولان استان از مناطق کمتربرخوردار بویژه در موضوع سکونتگاه های غیررسمی در زیر دکل های فشارقوی، ۳۲ هکتار مطرح شده به صورت خاص برای همین موضوع اختصاص پیدا کند، در حالی که به نظر می رسد این ۳۲ هکتار هم به سرنوشتی مشابه آن ۴۸ هکتار گرفتار شده است.

وی تاکید کرد: شورای شهر و مدیریت شهری با هرگونه تصمیمی در این موضوع که مغایر با مصوبه هیئت دولت و حل سریع این مشکل باشد مخالف است و از این رو از مسؤولان استان و همچنین نمایندگان محترم مردم در مجلس توقع داریم که به این مشکل رسیدگی کنند.

جلالی ادامه داد: واقعا شایسته نیست که مشکلات ساکنان در زیر دکل های فشارقوی و سکونتگاه های غیررسمی همچنان پس از ۱۲ سال پابرجا باشد.

وی سپس به بحث ضرورت شفاف سازی در منابع ستاد بازآفرینی پرداخت و گفت: این شفاف سازی باید توسط مسؤولان استانی و بویژه اداره کل راه و شهرسازی استان با توجه به بازدیدهای انجام شده و طرح های تصویب شده به انجام برسد.