25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

سهمیه قیر شهرداری‌ها در بودجه دولت باید لحاظ شود

معاون استاندار قم با توجه به گرانی‌های اخیر قیر گفت: راه و شهرسازی و شهرداری‌ها دو مصرف‌کننده عمده قیر هستند که باید سهمیه آن‌ها در بودجه لحاظ شود و این موضوع را از طریق نمایندگان قم پیگیری می‌کنیم.

به گزارش شهرنیوز، محسن بهشتی در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران شهرداری قم که در  استانداری قم برگزار شد، در رابطه با گرانی قیر اظهار داشت: راه و شهرسازی و شهرداری در اثر گرانی قیر سال آینده دچار مشکل می‌شوند و دولت باید تمهیداتی در این رابطه داشته باشد.

معاون استاندار قم افزود: شهرداری و راه و شهرسازی مصرف‌کننده عمده قیر هستند و اگر بخش خصوصی هم نیازی به قیر دارد معمولاً پیمانکار شهرداری است و به همین خاطر با سهمیه دولت به شهرداری‌ها و راه و شهرسازی می‌توان این مشکل را تا حدودی حل کرد.

وی با پیگیری این موضوع از طریق نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این موضوع چالش کشوری است که در حال حاضر خیلی‌ها به فکرش نیستند باید در قانون بودجه سهمیه قیر شهرداری‌ها دیده شود. درحالی‌که امروز سهمیه برای راه‌های روستایی لحاظ شده است اما شهرداری‌ها مغفول واقع‌شده‌اند.

بهشتی در رابطه با چالش‌های پیش‌آمده در معدن شهرداری نیز افزود: معدن مولوی معدن شهرداری است ما به دنبال یک معدن شن و ماسه هم برای شهرداری هستیم اگرچه دیگر مجوز شن و ماسه صادر نمی‌شود و بیشتر مجوزها معدن کوهی است اما کسانی مانند شهرداری که مجوز معدن شن و ماسه دارند تمدید می‌شود.

معاون استاندار قم در رابطه با خط قرمزهای منابع طبیعی در صدور مجوز تصریح کرد: در جلسه اخیر شورای معادن مصوب شد که به‌جای عرصه‌ای که معدن دار به منابع طبیعی آسیب میزند عرصه دیگری مشخص شود و معدن دار موظف شود که آن عرصه را سبز کند.

وی گفت: این مصوبه به نفع شهرداری است و شهرداری را در رقابت با بخش خصوصی در رابطه با مجوز معدن جلو می‌اندازد.