29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

پارک ترافیک در بوستان جوان احداث می‌شود

مدیر منطقه دو شهرداری قم با اشاره به آغاز عملیات احداث پارک ترافیک، گفت: پارک ترافیکی بوستان جوان در زمینی به مساحت 13 هزار متر مربع در دست اجرا است.

به گزارش واحد روابط عمومی منطقه دو شهرداری قم، رضا رحیمی اظهار داشت: در این پارک مسیرهای ایمن با نصب تابلو و علائم و چراغ های راهنمایی و هشدار، مسیرهای عبوری آموزشی (خطوط عابر پیاده)، پل عابر پیاده آموزشی، مجموعه موضوعی و بازی‌ها و آموزش ترافیک در نظر گرفته شده است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم در ادامه گفت: اعتبار تخصیص داده شده برای احداث پارک ترافیک بوستان جوان ۲۱ میلیارد ریال بوده و پیشرفت فیزیکی پروژه حدود ۱۰ درصد می‌باشد.

رحیمی افزود: احداث پارک ترافیکی بوستان جوان در محدوده شهرداری منطقه دو(حاشیه بلوار امام علی”ع”) با هدف توزیع عادلانه پارک‌های ترافیکی در سطح شهر قم و در راستای کمک به ارتقای فرهنگ ترافیک و نهادینه کردن آموزش‌های ترافیکی در بین کودکان و نوجوانان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به موقعیت قرارگیری این پارک، بتواند به صورت فرامنطقه‌ای عمل کرده و علاوه بر تحت پوشش قرار دادن شهروندان منطقه دو نسبت به خدمات رسانی به سایر مناطق مجاور نیز اقدام کند.

مدیر منطقه دو شهرداری قم افزایش سرانه فضای سبز این منطقه را مورد ارزیابی قرارداد و خاطرنشان کرد: منطقه دو شهر قم با وجود تراکم بالای جمعیتی، یکی از مناطق کم برخوردار در زمینه فضای سبز شهری بوده و تلاش شده با بوستان‌هایی که در حال احداث است، سرانه فضای سبز شهری آن را افزایش دهیم.