37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

بیرق‌های عزا در سطح شهر قم برافراشته شد

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم با اشاره به تأکید شهرداری بر فضاسازی محیطی در شهر بر اساس مناسبت‌ها از برافراشته شدن بیرق‌های عزا به مناسبت وفات شهادت گونه حضرت معصومه(س) خبر داد.

سید محمد موسوی منش در حاشیه برگزاری آیین سیاه‌پوشی شهر قم که به مناسبت وفات شهادت گونه حضرت معصومه(س) برگزار شد، در گفت‌وگو با شهرنیوز، اظهار داشت: شهرداری قم به‌عنوان یک‌نهاد اجتماعی، فرهنگی و خدماتی رویکرد ویژه‌تری را در مناسبت‌ها در دستور کار خود قرار داده است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: با توجه به همین رویکرد و با تأکید بر جایگاه شهر قم به‌عنوان حرم اهل‌بیت(ع) و متبرک بودن شهر قم به حرم حضرت معصومه(س)، اقدامات ویژه‌ای در وفات شهادت گونه این بانوی بزرگوار در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از این اقدامات در مناسبت‌ها این است که شهر به‌گونه‌ای آذین‌بندی شود که متناسب با حال و هوای آن روز باشد.

موسوی منش بابیان اینکه ما خودمان را در مجموعه شهرداری قم به‌عنوان خادم حضرت معصومه(س) در جغرافیای شهری میدانیم، ادامه داد: به همین واسطه در مناسبت وفات شهادت گونه حضرت معصومه(س) یکی از تکالیف ما هویت‌سازی است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: در همین راستا معاونت خدمات شهری و شهرداری‌های مناطق نسبت به سیاه‌پوشی شهر اقدام کردند و به موازات آن نیز سازمان زیباسازی بیرق‌های عزا را در سطح شهر برافراشته می‌کند.