33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

ادامه تعامل با جامعه الزهراء برای تکمیل پروژه بلوار فردوسی

کلیات لایحه شهرداری قم برای تعامل و توافق با جامعه الزهراء (س) در تکمیل پروژه بلوار فردوسی قم به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

به گزارش شهرنیوز، بحث تملّک اراضی متعلق به جامعه الزهراء (س) در خیابان یاسمن قم جهت تکمیل پروژه بلوار فردوسی یکی از بحث‌های امروز شورای اسلامی شهر قم بود.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر در این باره گفت: این موضوع یعنی تملّک حدود ۱۵ هزار متر به طول حدود ۸۰۰ متر در خیابان یاسمن، از زمان دوره چهارم شورای اسلامی شهر قم مطرح و البته اصرار جامعه الزهراء (س) بر این بوده تا در ازای آن، مِلکی به همین متراژ با کاربری آموزشی در اختیار آنان قرار گیرد.

محسن مُحرّری افزود: در آن مقطع زمانی، توافقات اولیه برای مُعوّض یکی از املاک شهرداری در برابر این تملک صورت گرفته که آن مُعوّض نیز مِلکی با کاربری آموزشی است.

وی اضافه کرد: ارزیابی های انجام گرفته در سال گذشته نشان از طلبکاری جامعه الزهراء (س) به میزان حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در ازای تعویض این دو مِلک است که می تواند به صورت نقدی و یا زمین مُعوّض در بلوار پیامبر اعظم (ص) و بر اساس قیمت سال گذشته محاسبه و تعیین تکلیف شود.

شورای اسلامی شهر قم در پایان با کلیات این لایحه موافقت و تصریح کرد توافق های بعدی شهرداری و جامعه الزهراء (س) هم باید به تأیید شورای اسلامی شهر برسد.

پروژه تعاونی مسکن کارکنان مطبوعات استان قم نیز یکی دیگر از بحث های امروز شورای اسلامی شهر بود.

در این باره نیز یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بیان داشت: این پروژه از زمان دوره سوم شورا مطرح شده و اخیرا ۱۴۴ متر از آن در طرح تقاطع غیرهمسطح میدان نماز واقع در بلوار جمهوری قرار گرفته که بر این اساس، تقاضای تهاتر این متراژ با عوارض صدور پروانه شده است.

مجید اخوان ادامه داد: بر این اساس لایحه اخذ مُجوّز برای کاهش صد درصدی عوارض صدور پروانه این پروژه به استثنای پارکینگ به شورای اسلامی شهر واصل شده است.

شورای اسلامی شهر قم در پایان و بر اساس درخواست تعدادی از اعضا تصمیم گرفت تا این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون تخصصی ارجاع و پس از روشن شدن جوانب آن، برای تصمیم گیری نهایی به صحن علنی شورا ارائه شود.