37.5 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
ستاد شهر هوشمند

توسعه شهر هوشمند نیازمند مدیران آینده‌نگر است

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: توسعه شهر هوشمند دارای ابعاد مختلفی است که نیازمند حضور مدیران علاقه‌مند به این مباحث و آینده‌نگر و جوان است.

به گزارش شهرنیوز، سومین نشست شورای پژوهش و فناوری مرکز آموزش علمی کابردی جهاد دانشگاهی قم با حضور دکتر محمد حیدری، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم، مهندس همایون یزدان پناه، رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم و مهندس محمد رستمی مدیر مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و کارشناسان فناوری اطلاعات شهرداری قم در ستاد جهاد دانشگاهی قم برگزار شد.

همایون یزدان پناه، رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم در این نشست با اشاره به روند فعالیت های شبکه سازی و فرآیند مرتبط با توسعه زیرساخت‌های دولت الکترونیک و شبکه سازی و فناوری اطلاعات در پروژهای مختلف شهرداری، گفت: یکی از مهم ترین زمینه‌های فعالیت‌های مشترک بین جهاد دانشگاهی و شهرداری قم در زمینه های فنی و تخصصی است که می توان از دانش، توان، مهارت و تخصص اساتید و فعالان مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بهره برد.

وی در ادامه تصریح کرد: توسعه شهر هوشمند دارای ابعاد مختلفی است که نیازمند حضور مدیران علاقه مند به این مباحث و آینده نگر و جوان است که خوشبختانه در بدنه جهاد دانشگاهی و شهرداری قم با حضور این مدیران می‌توانیم فعالیت‌های مشترک گسترده‌ای را جهت رفع مشکلات زیرساختی در این حوزه انجام دهیم.

در ادامه این نشست محمد حیدری با اشاره به ظرفیت‌های فناوری اطلاعات در جهاد دانشگاهی واحد استان قم، گفت: مرکز جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم در رشته‌های مختلفی اقدام به جذب دانشجو می‌نماید که یکی از مهم ترین رشته‌ها و تمرکز اصلی این مرکز روی بحث فناوری اطلاعات است.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیار بالایی در این مرکز از حیث اساتید، رشته‌ها و مزیت‌های تحصیلی و کاربردی وجود دارد که این مرکز را در میان سایر مراکز علمی در قم ممتاز کرده است، همچنین حضور اساتید شاخص که سابقه فعالیت اجرایی خارج از فضای نظری دارند از جمله مزیت‌های این مرکز است.

رئیس جهاد دانشگاهی قم با اشاره به فعالیت‌های گسترده جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف و همکاری با دستگاه‌های اجرایی استان، گفت: یکی از مراکزی که می‌تواند در رفع خلاء‌ها و مشکلات مرتبط با فراگیری صنایع ارتباطی، شهر هوشمند و دولت الکترونیکی می‌تواند نقش آفرینی کند، شهرداری است که در این رابطه می‌توان با هم افزایی میان بخش‌های فناوری اطلاعات شهرداری بخصوص شهر هوشمند و متخصصان مرکز جامع علمی کاربردی زمینه‌های مشترک همکاری را فراهم آورد.

در ادامه جلسه نیز مقرر شد که فعالیت‌های مرتبط با افزایش همکاری مابین در ابعاد مختلف بررسی شود.