39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

توجه به جنبه بین المللی گردشگری زیارتی در ایران

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: انعقاد تفاهم همکاری سه شهر زیارتی در ایران اقدام بسیار شایسته‌ای است اما باید به جنبه بین المللی گردشگری زیارت در این شهرها توجه جدی داشت.

به گزارش شهرنیوز، مرتضی جعفری با بیان اینکه پس از حضور گسترده زائران داخلی و خارجی در مشهد شاهد حضور بسیار بالای این زائران در قم هستیم، اظهار کرد: اگر زمان ماندگاری برای حضور زائران در قم افزایش یابد به طور قطع اتفاق مبارکی افتاده است که موجب رونق گردشگری می شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با قیاس وضعیت گردشگری در قم نسبت به زمان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در طول این سال ها ظرفیت گردشگری در قم بسیار متحول شده است و پیرامون حرم حضرت معصومه (س) از خانه‌های زائر، مهمان سرا و اقامت‌پذیر پر شده است که نشان دهنده تاثیر تغییر و تحولاتی است که در طول این سال ها رخ داده است.

جعفری اضافه کرد: قم پایگاه تفقه و تشیع شده است و از دیرباز این شهر به عنوان شهر اهل بیت (ع) شناخته می‌شود و همین مسئله موجب رونق گردشگری در این شهر می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با بیان اینکه صنعت گردشگری در شیراز با قم متفاوت است، تصریح کرد: شیراز محلی جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود و جاذبه‌های تاریخی دیگری نیز به جز شاهچراغ وجود دارد که محور گردشگری است.

جعفری با اشاره به امضای تفاهم نامه شهرداری شهرهای زیارتی بیان کرد: این اتفاق بسیار مبارک است و به طور قطع این سه شهر می‌توانند به عنوان محورهای گردشگری محسوب شوند اما اگر جنبه بین المللی این موضوع را در نظر نگیریم کار موفقی انجام نشده است.

وی اضافه کرد: اگربتوانیم مثلث گردشگری را با پیوست بین المللی در نظر بگیریم رویدادهای خوبی را در آینده شاهد خواهیم بود.