29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

استفاده از ظرفیت هنرمندان برای انعکاس زیبایی‌های شهر / برگزیدگان جشنواره عکس «شهر من» تقدیر شدند

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: با استفاده از ظرفیت هنرمندان شهر تصاویری از زیبایی های شهری و همچنین چالش های زندگی شهروندی تولید شده که در نمایشگاه هایی به بازدید عموم گذاشته خواهد شد.

به گزارش شهرنیوز ، ابوالقاسم مقیمی در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره عکس شهر من که با حضور شهردار قم برگزار شد، با اشاره به استفاده از هنرمندان در امور شهری اظهار کرد: با سه عنوان فضاسازی شهری، هویت شهری و فرهنگ شهروندی به دنبال بهره گیری از توان هنرمندان هستیم.
وی بیان کرد: کارگاه‌هایی در این عناوین برای هنرمندان برگزار شده تا در این موضوعات آشنایی لازم را داشته باشند و سپس به تولید اثر بپردازند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: سعی کردیم در کنار زیبایی‌هایی که مدیریت شهری ایجاد کرده، آلودگی‌های بصری و چالش‌های زندگی شهری را هم در قالب تصویر شناسایی کنیم.
وی گفت: تا پایان سال به مرور نمایشگاه‌هایی از این آثار ارزشمند برگزار خواهد شد تا مردم هم از این آثار بهره‌مند شوند.


محمدمهدی بهمنی، مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان قم هم در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره عکس شهر من، با اشاره به پیشنهاد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برای برگزاری نمایشگاه عکسی از شهر قم اظهار کرد: ما پیشنهاد داشتیم که کارگاه آموزشی در این خصوص برگزار شده و سپس تولید آثار انجام شود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را ارائه تصویری منصفانه و کامل و امروزی از شهر قم عنوان و تصریح کرد: تصویر کامل و جامعی از قم در رسانه‌ها وجود ندارد و قسمت هایی که امروزی‌تر است و پیشرفت شهروندی در آن مشخص بوده کمتر در رسانه ها به آن پرداخته شده است.
مدیر روابط عمومی حوزه هنری استان قم با اشاره به فراخوان جشنواره شهر من بیان کرد: با برگزاری کارگاه آموزشی و بازدید از بخش‌های مختلف شهر ظرفیت خوبی برای تولید آثار شکل گرفت.
وی با بیان اینکه جمع آوری آثار مصور از شهر قم هدف دیگری از برگزاری این جشنواره بوده است خاطرنشان کرد: در شهرهای پیشرفته زمانی که قصد توسعه شهر را دارند و بافت های سنتی در حال از بین رفتن است ظرفیت هنرمندان و عکاس ها برای ثبت آثار از این محل‌ها به کار گرفته می شود.
بهمنی با بیان اینکه در قالب این جشنواره سه کارگاه آموزشی با حضور اساتید حرفه ای عکاسی و معماری در قم برگزار شد افزود: همچنین در قالب این ورکشاپ‌ها تورهای گردش در شهر نیز برگزار شد.
وی با بیان اینکه در مرحله داوری ۸۳ عکس انتخاب شد گفت: با وسواس خاصی عکس‌ها با حضور داوران و اساتید برجسته عکاسی استان داوری شد.
بهمنی تصریح کرد: عکس‌ها در سه بخش فضای شهری، شهروندی و هویت شهری شرکت داده شده و داوری شده‌اند.