39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

سرمایه‌گذاری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در بلوار پیامبر اعظم(ص)

شهردار قم از سرمایه‌گذاری 2000 میلیارد تومانی در بلوار پیامبر اعظم(ص) تا پایان سال 99 خبرداد و گفت: 60 درصد آن مربوط بخش خصوصی و تعاونی‌ و 40 درصد سهم شهرداری است.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه بصیرت در بدنه بلوار پیامبراعظم(ص) در گفت و گو با شهرنیوز، با اشاره به پروژه‌های سرمایه‌گذاری امسال در این بلوار، اظهار داشت: پروژه بصیرت نهمین پروژه‌ای است که در قالب سرمایه‌گذاری امسال در بلوار پیامبر اعظم(ص) کلید خورده است.

شهردار قم افزود: بعضی از پروژه‌ها در حد نقشه‌های فاز دو هستند و بعضی خاک‌برداری کرده‌اند و امیدوار هستیم که کار دو الی سه پروژه بزرگتری که یکی از آنها ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد، دریکی دو هفته آینده در شورای عالی سرمایه‌گذاری به اتمام برسد.

سقائیان نژاد ادامه داد: مجموعاً تا پایان سال ۹۹ نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داریم که ۶۰ درصد آن مخصوص بخش خصوصی و تعاونی‌های مختلف و ۴۰ درصد سهم شهرداری است.

وی با اشاره به تخفیفات و همراهی شهرداری برای ورود بخش خصوصی، تأکید کرد: همه تلاش ما این است که شرایط برای حضور سرمایه‌گذار فراهم شود اما درصد تخفیفات به نوع پروژه بستگی دارد.

شهردار قم بابیان اینکه پروژه‌ها به‌منظور سرمایه‌گذاری دسته‌بندی‌شده‌اند، افزود: این جدول دسته‌بندی پروژه‌ها در شورای عالی سرمایه‌گذاری وجود دارد فقط برای اینکه بستر برای سرمایه‌گذاران فراهم شود و فرش قرمزی برای حضور بخش خصوصی فراهم شود.

سقائیان نژاد بابیان اینکه همه مشکلاتی که در کشور داریم به این خاطر است که ۸۵ درصد منابع در اختیار دولت است، تأکید کرد: باید این روند برعکس باشد و باید این سرمایه به سمت‌وسوی مردم برگردد، اگر اقتصاد مردم محور باشد بسیاری از مشکلات حل می‌شود و کارها ازنظر بهره‌وری هم بالاتر خواهد رفت.