۸ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

خدمت در شهر قم افتخار و باقی صالحات است

شهردار قم گفت: کار کردن در شهر قم اعم از غرس یک درخت تا اجرای پروژه‌های عمرانی سبب افتخار و باقی صالحات است.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع اقامتی، تجاری، آموزشی بصیرت ارتش در بلوار پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: در ایامی به سر می‌بریم که همزمان با سالروز ورود و اقامت کریمه اهل‌بیت(س) است و این برکت حضور ایشان منشأ خیرات برای سرزمین قم بوده است.

شهردار قم با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند مدرنیته به ساختمان و توسعه شهرها در ظاهر است، ابراز کرد: در سوره یاسین اشاره شده که تا قبل از حضور پیامبر،  این شهر قریه بود که با ورود پیامبر اعظم(ص) تراز این شهر تغییریافته و شأن حضور حضرت محمد(ص) سبب مدینه شدن این شهر شد.

سقائیان نژاد با تأکید بر اینکه کرامت و حرم اهل‌بیت(ع) شدن شهر قم به‌واسطه حضور حضرت معصومه(س) است، تصریح کرد: دانه‌های گرانقدری در این شهر مانند مسجد مقدس جمکران قرار دارد که مرکز آینده‌پژوهی دین اسلام است.

وی تاریخ هفت هزار ساله شهر قم را موردتوجه قرار داد و افزود: وجود دفاتر بیوت مراجع عظام تقلید، ۳۵ هزار دانشجو از کشورهای مختلف و اسلام آموزی ۸۶ هزار طلبه از درگیر ویژگی‌های شهر قم است.

شهردار قم خاطرنشان کرد: کار کردن در شهر قم اعم از غرس یک درخت تا اجرای پروژه‌های عمرانی سبب افتخار و باقی صالحات است و با توجه به تجربه همکاری که با ارتش شجاع و مقاوم داریم قطعاً این پروژه سبب خیرات می‌شود.