35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

پروژه بر زمین مانده در قم نداریم/احداث بوستان ده هکتاری یادمان شهدا

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و تنگناهای مالی به جز سه پروژه که از نظر حقوقی بلاتکلیف است پروژه بر زمین مانده نداریم.

به گزارش شهرنیوز، عبدالله جلالی در مراسم رونمایی از ۴۰ پلاک معابر و خیابان های قم که در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: بسیار خرسندیم درروزهای مصادف با ورود حضرت معصومه (س) به قم اتفاقات مبارکی در راستای حفظ و حراست از یاد و نام شهدا رخ داد که از آن جمله می توانیم به ایجاد بوستانی به مساحت۱۰ هکتار اشاره کرد که به یاد هر شهید درختی در این بوستان کاشته می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: همچنین رونمایی از یادمان ۱۲ شهید شاخص قم و رونمایی از ۴۰ تابلو با نام شهدا از دیگر اقدامات ارزشمندی است که در این ایام انجام شد.

جلالی افزود: ما بر این باور هستیم که برای شهدای گرانقدر باید بیشتر کار کرد و هنوز حق مطلب توسط مسوولان ادا نشده است.

وی با اشاره به مجموعه وظایفی که قانون‌گذار برای شورا مشخص کرده است، گفت: نامگذاری میادین و معابر از جمله وظایف شورای اسلامی شهر است که شورای پنجم از آغازین روزهای فعالیت خود توجه به شهدا را به عنوان سرلوحه قرار داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با ابراز خرسندی از انتخاب نام شهدا برای معابر و خیابان های قم، گفت: با تلاش شهرداری تابلوهای مزین به نام شهدا در معابر مختلف شهر قم نصب شده است و بنا بر آمارهای اعلامی درصد بالایی از معابر قم به نام شهدای سرافراز مزین است.

جلالی اضافه کرد: خدمت به مردم قم و خانواده شهدا از وظایف مسئولین است و در این راستا لازم است که به ولی نعمتان خود بیشتر خدمت کنیم.

وی اضافه کرد: امروز با وجود مشکلات اقتصادی و تنگناهای مالی به جز سه پروژه که از نظر حقوقی بلاتکلیف است، پروژه بر زمین مانده نداریم اما با وجود پروژه‌های عمرانی که در حال انجام است این شهر هنوز عقب ماندگی هایی دارد که باید از شهدا در این زمینه مدد بگیریم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: ما به دنبال این هستیم که از شهر قم به عنوان ام القرای جهان اسلام این پیام منتقل شود که قم شهری زیبا و با مردمی ولایتمدار است.