37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

ساخت ۴۰ یادمان شهید شاخص در قم / امنیت و آسایش کشور دستاورد ایثار شهدا

شهردار قم با تأکید بر یادآوری تأثیر خون شهدا در امنیت کشور گفت: انتخاب 12 شهید برای ساخت یادمان آغاز راه بوده و یادمان 40 شهید شاخص شهر قم ساخته می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، دکترسید مرتضی سقاییان نژاد در حاشیه مراسم رونمایی از یادمان ۱۲ شهید استان قم با تأکید بر معرفی شهدا انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: باید جوانان با تاریخچه فعالیت‌ها وزندگی نامه شهدا آشنا شده و این معرفی در قالب‌های هنرمندانه و نوآورانه انجام شود.

شهردار قم کاشت ۶ هزار و ۹۰ درخت به نام شهدا را در بوستان شهدا مطرح کرد و گفت: نام‌گذاری بوستان و معابر شهر به نام شهدا و تبدیل خانه شهدا به خانه موزه جلوه‌ای از کار شهرداری در این مسیر است.

سقاییان نژاد خاطرنشان کرد: باید به نسل جوان یادآوری کنیم که امنیت و سربلندی کشور ایران را مدیون شهدا بوده و در صورت قدرناشناسی از خون شهدا دچار کفران نعمت شده‌ایم.

وی در ادامه  فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگی جاودانه و برخاسته از فرهنگ حسینی (ع) دانست و یادآور شد: اگر بتوانیم این فرهنگ ایثار و شهادت را درخشان کرده و چراغ راه قرار دهیم و از آن پیروی کنیم هرگز انقلاب به انحراف کشیده نخواهد شد.

شهردار قم اخلاص را در انجام وظایف حتی در معرفی شهدا لازم خواند و تأکید کرد: باید فرهنگ اخلاص را در انجام وظایفمان برجسته کرده و  شهدا به‌عنوان راهنمایان این حرکت بهترین الگو خواهند بود.

سقاییان نژاد انتخاب ۱۲ شهید برای ساخت یادمان را آغاز راه خواند و خاطرنشان کرد: یادمان ۴۰ شهید شاخص شهر قم ساخته و در مکان‌های مختلف و پرتردد نصب خواهد شده و هنرمندان زیادی برای انجام این حرکت جاودانه در کنار هم قرارگرفته‌اند.