34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ساخت یادمان شهدا در مسیر تحقق اهداف سند ۱۴۱۴ شهر قم

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: یکی از دغدغه‌های شهرداری قم در کنار توسعه شهر ارتقاء فرهنگ و معرفی شهدا بوده و در سند 1414 به تحقق اهداف فرهنگی تأکید فراوان شده است.

به گزارش شهرنیوز، سید محمد موسوی منش در آیین رونمایی از ۱۲ یادمان شهدا با تأکید بر تحقق اهداف فرهنگی و هنری سند ۱۴۱۴ شهرداری قم، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های شهرداری قم در کنار توسعه شهر، ارتقاء فرهنگ و معرفی شهدا بوده است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم تشکیل نخستین سمپوزیوم فرهنگی شهر قم را با ریاست دکتر سقاییان نژاد شهردار قم تشریح کرد و افزود: این سمپوزیوم باهدف معرفی شهدا تشکیل‌شده و کمیته‌هایی متشکل از هنرمندان تراز اول کشور و اعضای کنگره ملی ۶ هزار شهید قم ذیل آن شکل گرفت.

موسوی منش آغاز ساخت یادمان ۱۲ شهید استان قم را یکی از برنامه‌های شهرداری قم عنوان کرد و گفت: برای ساخت این یادمان آثار هنرمندان زیادی بررسی‌شده و با توجه به آثار ارسالی ۱۲ هنرمند ملی انتخاب شد.

وی نحو اجرای ساخت یادمان شهدا را موردتوجه قرارداد و یادآور شد: شیوع ویروس کرونا در کشور تغییرات زیادی در نحوه برگزاری این مراسم داشته و قرار بود یادمان‌ها در شهر قم ساخته شود.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم ادامه داد: متأسفانه با شیوع ویروس کرونا هنرمندان در کارگاه‌های خودکار را آغاز کرده و در این مراسم با حضور خانواده شهدا و مدیران شهری به‌صورت کامل از آن‌ها رونمایی می‌شود.

موسوی منش در پایان بیان کرد: برگزاری کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم نیز برنامه‌ای است که به‌زودی برگزارشده و نقش مؤثری در معرفی شهدا به نسل جوان خواهد داشت.