28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فضای مجازی فرصتی برای آموزش‌های ترافیک به شهروندان

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر تأثیر آموزش در ارتقاء فرهنگ ترافیک گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم فعالیت اتوبوس آموزشی، آموزش‌ها در فضای مجازی و همچنین با نصب بنر در سطح شهر ارائه می‌شود.

علی نیک در گفت‌وگو با شهرنیوز، با تأکید بر اهمیت آموزش در ارتقاء فرهنگ شهروندی، اظهار داشت: آموزش مهم‌ترین رکن در افزایش فرهنگ شهروندی بوده و باید به این مهم توجه لازم شود.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم یکی از مشکلات شهر قم را عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از طرف راکبان موتورسواران دانست و افزود: متأسفانه بیشترین تصادفات در قم را موتورسواران به خود اختصاص داده و در صورت رعایت نکات ایمنی شاهد کاهش چشمگیر این تصادفات هستیم.

نیک با ابراز تأسف از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: متأسفانه هم‌زمان با شروع به کار اتوبوس آموزش ترافیک اپیدمی ویروس کرونا در قم به‌صورت رسمی تأییدشده و برنامه‌های آموزش ترافیک متوقف شد.

وی نحو ارائه آموزش در اتوبوس را تشریح کرد و گفت: اتوبوس به‌صورت سیار در سطح شهر تردد کرده و هرروز در تقاطعی آموزش‌های لازم را به راکبان موتورسواری که از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کردند، ارائه می‌داد.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: در هر کلاس آموزشی ۲۰ موتورسوار تمام نکات ایمنی را در قالب فیلم و بروشور آموزش می‌گرفتند که با شیوع ویروس کرونا دیگر امکان برگزاری این بنرامه وجود ندارد.

نیک فضای مجازی را فرصتی برای حفظ ارتباط با شهروندان و ارائه آموزش‌های ترافیکی به کودکان و نوجوانان و همچنین بزرگ‌سالان دانست و تأکید کرد: بدون ارائه آموزش‌های لازم نمی‌توانیم انتظار رفتاری مناسب و ایمن را از شهروندان در حوزه ترافیک داشته باشیم.

وی نحو ارائه آموزش‌ها را در حال حاضر بیان و مطرح کرد: در حال حاضر با نصب بنر و توزیع بروشورهای آموزشی، آموزش‌های لازم با موضوع رانندگی بین خطوط و عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ارائه می‌شود.