37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

کاشت نهال صدقه جاریه است/ فرصت خدمت در قم را غنیمت بدانیم

نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: کاشت نهال به نام شهیدان انقلاب و نظام یک صدقه جاریه است.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در آئین غرس نهال ۶۰۹۰ شهید استان که در بوستان یادمان شهداء برگزار شد، اظهار داشت: ایام ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم را گرامی می‌داریم، این بانوی بزرگوار با حضور خود، به عظمت و گسترش معنوی و جغرافیایی شهر قم افزودند و منبع خیر و برکتی برای جهان اسلام شدند.

امام جمعه قم افزود: حضرت معصومه(س) مروج اهل بیت(ع) و زمینه ساز تاسیس حوزه علمیه و تعظیم شعائر دین هستند و به درستی در دفاع از قرآن و عترت ایستادگی کردند و ثمره آن شکل‌گیری انقلاب به رهبری امام‌خمینی(ره) بود.

وی تصریح کرد: این بانوی بزرگوار برای ورود به قم رنج‌های زیادی متحمل شدند و مشکلات زیادی را به جان خریدند، جان خود را در معرض آسیب قرار دادند تا معارف دین باقی بماند.

آیت‌الله سعیدی عنوان کرد: امام خمینی(ره) نیز برگرفته از این مکتب قیام کردند و جوانان زیادی به ایشان لبیک گفتند و در این راه شهید شدند و در نهایت نهضت به ثمر نشست.

نماینده ولی فقیه در استان قم بیان کرد: کاشت نهال به نام شهیدان انقلاب و نظام، یک کار خیر و صدقه جاریه است و امروز همه ما برای تجلیل از مقام شهیدان جمع شده‌ایم و انتظار آن‌ها این است همیشه در زندگی این طراوت و تحرک را داشته باشیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به نام گذاری روز قم خاطرنشان کرد: هر روزی که به نام قم در این سرزمین مقدس تلاش شود با ارزش است، در شهرداری و شورای اسلامی شهر خدمات و برنامه‌هایی عرضه می‌شود و باید این برنامه‌ها هر سال جدید و نو باشد.

وی تصریح کرد: برای گرامیداشت این بانوی بزرگوار که ودیعه الهی است و امام صادق(ع) وعده حضورشان در قم را دادند باید کار جدیدی در پیش بگیریم و مسیر نویی را بپیمائیم.

آیت الله سعیدی گفت: در اعتلای فرهنگ اهل بیت(ع) باید تلاش کرد به ویژه اینکه قم حرم اهل بیت‌(ع)است. ما خادمان حرم شریف هستیم و مفتخریم خداوند چنین مسئولیتی را به ما عنایت کرده و باید خادم بمانیم تا وقتی از دنیا برویم در روز جزا جزء هر ملتی که باشیم از شفاعت ایشان برخوردار باشیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) عنوان کرد: شهدای گرانقدر پرواز کردند تا ما را هم پرواز دهند، ما باید در هر شرایطی نگاه‌مان به آسمان باشد و دست به سوی خدا دراز کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قم بیان کرد: نباید به دستهای شکسته و پوسیده آمریکا امید بست، به ویژه آن دستانی که جسارت کردند و سردار سلیمانی را به شهادت رساندند قابل اعتماد نیستند.