37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

منطقه هفت بیشترین آسیب را از کرونا خورده است/ وجود ۴۰۰ واحد اقامتی نیمه تعطیل و تعطیل در اطراف حرم مطهر

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به وجود 400 واحد اقامتی تعطیل و نیمه تعطیل در منطقه هفت، از آُسیب شدید کرونا به وضعیت درآمدی این منطقه خبر داد.

مجید متین فر در گفت و گو با شهرنیوز، با اشاره به اینکه وجود بافت فرسوده فعالیت‎های عمرانی و خدماتی در منطقه را با سختی مواجه کرده است، اظهار داشت: ۹۰ درصد از مساحت۴۶۰ هکتاری منطقه هفت بافت فرسوده است که کار در آن را سخت تر کرده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با بیان اینکه در دل بافت فرسوده منطقه بافت تاریخی هم وجود دارد، افزود: در دل همین بافت تاریخی، بافت پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه(س) وجود دارد که هر کدام مراقبت‌ها و ملاحظات خاص خود را دارند.

متین فر با بیان اینکه در این منطقه قید و بندهای وجود دارد که دست شهرداری را بسته است، تصریح کرد:همین مسائل بر روی درآمد شهرداری هم تاثیر دارد و پیشبرد پروژه‌ها را از این جهت هم با سختی مواجه می‌کند.

به گفته وی در نتیجه شیوع کرونا در بین شهرداری‌های مناطق، منطقه هفت بیش از همه از نظر درآمدی ضربه خورده است.

آن طور که مدیر منطقه هفت شهرداری قم گفته است بالغ بر ۴۰۰ واحد اقامتی، سوییت، هتل، مهمان پذیر و خانه مسافر در منطقه هفت وجود دارد که همگی تعطیل و نیمه تعطیل هستند.

متین فر به رکود فعالیت‌های تجاری در این منطقه در نتیجه شیوع کرونا هم خبر داد و افزود: همه مراکز تجاری قدیمی قم هم در منطقه هفت قرار دارند که در نتیجه شرایط موجود از رونق افتاده‌اند.