38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اجرایی شدن همزمان ۱۲۹ پروژه در منطقه چهار

مدیر منطقه چهار شهرداری قم گفت: ۱۲۹ پروژه عمرانی،خدماتی، فضای سبز و ترافیکی با اعتباری بالغ بر ۱۴۵میلیارد تومان در سطح منطقه در حال اجرا است.

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری منطقه چهار قم، مهدی اصفهانیان مقدم با اشاره به بازدید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم از پروژه‌های این منطقه، اظهار داشت: هفته گذشته از ۱۲ پروژه شاخص سطح منطقه بازدید به عمل آمد.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم افزود: یکی از پروژه‌هایی که به طور ویژه بازدید شد، باغ پرندگان بود که از آن می‌توان به عنوان یک شاخص شهری و حتی فراشهری نام برد.

اصفهانیان مقدم بیان کرد: وسعت ۷ هکتاری و تنوع پرندگان موجود در این باغ فرصت ویژه‌ای را برای جذب گردشگر از شهرهای دور و نزدیک فراهم ساخته و یک تفرجگاه مناسب جهت گذران اوقات فراغت شهروندان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ساخت یک سوله دو هزار ۵۰۰ متری در باغ پرندگان قم برای نگهداری پرندگان حاره‌ای، افزود: این باغ در ۷ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال احداث شده که بیش از ۴۰۰ قطعه پرنده از ۱۰۰ گونه مختلف در آن نگهداری می‌شود.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم یکی دیگر از پروژه‌های منطقه را احداث بوستان ۳۰ هکتاری باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و گفت: بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در راستای احداث این پروژه پیش‌بینی شده و توسعه این بوستان در حال پیگیری است.