36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

برنامه‌های ویژه برای روز “قم” در نظر گرفته شود/تقدیر از اقدامات مدیریت شهری در ساماندهی اطراف حرم مطهر

استاندار قم گفت: نام‌گذاری یک روز ویژه به نام شهر قم در روز ورود حضرت معصومه(س) نیازمند اجرای برنامه‌های ویژه‌ای درشان این روز است.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست در حاشیه رونمایی از کتاب و کلیپ‌های روز قم با تأکید بر نقش شهر قم در کشور و جهان تشیع، اظهار داشت: نام‌گذاری یک روز ویژه به نام شهر قم در روز ورود حضرت معصومه(س) نیازمند اجرای برنامه‌های ویژه‌ای درشان این روز است.

استاندار قم عامل توفیقات و دستاوردهای مدیران در شهر قم را وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) دانست و افزود: باید اقدامات انجام‌شده در حوزه عمرانی و فرهنگی درشان این شهر و جایگاه آن برنامه‌ریزی شود.

سرمست کارهای زیرساختی انجام‌شده در قم را تشریح کرد و گفت: یکی از تأکیدات مدیریت استان در ساماندهی اطراف حرم بوده و ۴۸ هکتار از اراضی پردیسان به این کار اختصاص داده‌شده است.

وی بارگاه حضرت معصومه (س) را نگین و نماد شهر قم معرفی و بیان کرد: اقدامات مدیریت شهری در ساماندهی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) قابل‌توجه بوده و باید سرعت آن افزایش پیدا کند.

استاندار قم ساماندهی ورودی‌های شهر قم را نیز یکی دیگر از تأکیدات مدیریت استان قم عنوان و تصریح کرد: باید ورودی شهر قم به شکل مطلوبی ساماندهی شود.

سرمست ادامه داد: در جلسه شورای معاونین استانداری نیز ساماندهی ورودی‌های شهر قم با همکاری دستگاه‌های مرتبط و مدیریت شهری تصویب‌شده و باید به‌صورت شایسته‌ای آراسته شود.

وی ارتقاء فرهنگ شهروندی و اجرای حقوق شهروندی را نیز امری مهم دانست و تأکید کرد: باید فرهنگ مهمان‌پذیری در شهر قم ارتقاء پیداکرده و تمام متولیان فرهنگی در قم به این امر اهتمام داشته باشند.

استاندار قم در پایان ثبت ملی شهر قم را به‌عنوان شهر انگشتر موردتوجه قرارداد و گفت: در حال تدوین بسته سوغات قم هستیم و انگشتر به‌عنوان یکی از کالاهای فرهنگی به زائران و مسافران معرفی شود.