30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

اصلاح ۵ نقطه در پروژه جمع آوری آبهای سطحی منطقه ۶

مدیرمنطقه شش شهرداری قم با اشاره به اصلاح 5 نقطه در پروژه جمع آوری آبهای سطحی منطقه 6 از احداث ۸۰۰ متر لوله هزار از خیابان آیت الله کاشانی به خیابان سلامت خبرداد.

سید رضا حسینی در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به پروژه جمع آوری و دفع آبهای سطحی به عنوان یکی از اساسی‌ترین پروژه‌های منطقه ۶ اظهارداشت: با توجه به بافت منطقه و شیوه ساخت و سازها و از طرفی تراکم جمعیتی منطقه نیاز به جمع آوری و دفع آبهای سطحی به شدت ضرورت دارد.

مدیرمنطقه شش شهرداری قم با بیان اینکه شوارع و توپوگرافی منطقه به گونه‌ای است که با مشکل آبگرفتگی مواجه می‌شود، افزود: به همین دلیل لازم است که پروژه‌هایی برای جمع آوری و دفع آبهای سطحی داشته باشیم.

به گفته حسینی در سطح منطقه در سال گذشته در۵ نقطه آب گرفتگی‌هایی به وجودآمد که مردم را بسیار به زحمت انداخت.

وی با اشاره به برخی از این نقاط، افزود: اولین نقطه‌ای که در پروژه دفع آبهای سطحی منطقه قرار گرفته است محدوده خیابان آیت الله کاشانی است که با توجه به انسدادی که ایستگاه مترو به وجود آورده است مزید بر علت شده و مشکلاتی در این رابطه داشتیم.

مدیرمنطقه شش شهرداری قم با بیان اینکه برای اصلاح وضعیت آبگرفتگی‌های سطحی در سطح منطقه مطالعات انجام شده است، تاکید کرد: احداث ۸۰۰ متر لوله هزار از خیابان آیت الله کاشانی به خیابان سلامت در دستورکار قرار گرفت که انتهای آن به کنار ریل می‌خورد.

حسینی ورودی قم ازسمت جعفریه را مورد بعدی از نقاط حساس آبگرفتگی خواند و تاکید کرد: ابتدای بلوار حمزه آب گرفتگی شدید مشاهده شده که باید حدود ۲۰۰ متر لوله هزار یا کانال دو قلو اجرا می‌شد که بتوانیم آبها را جمع آوری کنیم و به کانال اصلی هدایت کنیم که در روزهای گذشته انجام شد.

وی با اشاره به اصلاح نهر در انتهای خیابان کشاورز شمالی، تصریح کرد: عملیات لوله‌گذاری در بلوار بعثت، اصلاح نهر درخیابان‌های آیت الله کاشانی، امامزاده ابراهیم و بلوار حضرت معصومه(س) از دیگر پروژه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی منطقه بوده که در حال انجام است.

مدیرمنطقه شش شهرداری قم با تاکید بر ضرورت اقدام به موقع در اجرای پروژه‌های جمع آوری آب‌های سطحی، افزود: برای اصلاح این امور باید به موقع اقدام کرد، وقتی که فصل بارندگی شروع می‌شود دیگر زمان اجرای پروژه های عمرانی نیست و تجربه نشان داده در قم از آبان به بعد و با شروع فصل باران نمی‌توانیم پروژه‌ها را به نحو مطلوب انجام بدهیم.