31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فعالیت ۸۰ گروه سرود در قم/ گرامیداشت ایام معصومیه توسط شهرداری

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به فعالیت 80 گروه سرود در قم، گفت: از سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم تا روز وفات ایشان، ایام معصومیه نام‌گذاری شده است.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار با آیت الله العظمی علوی گرگانی که با حضور شهردار قم و رئیس شورای اسلامی شهر و برخی مدیران شهری صورت گرفت، اظهار داشت: با توجه به اینکه سال ۹۷ در شورای فرهنگ عمومی استان، سالروز ورود حضرت معصومه را به عنوان روز قم نام گذاری کردند، برای گرامیداشت این روز برنامه‌هایی در حوزه فرهنگ تدارک دیده شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم افزود: ۱۷ روز از ورود حضرت معصومه(س) تا وفات حضرت، ایام معصومیه نام‌گذاری شده که برنامه‌هایی از سوی شهرداری قم در این روزها اجرا می‌شود.

مقیمی ادامه داد: روز قم فرصت خوبی برای معرفی قم ظرفیت‌های و شناخت قم است و همچنین بهانه‌ای برای ارائه بهتر خدمت به مردم.

وی با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای معرفی بهتر زندگی حضرت معصومه(س) در این روز، گفت: همچنین در این روز فرصتی برای معرفی بهتر بزرگان و مشاهیر و اماکن تاریخی و مذهبی در قم فراهم است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در محلات قم، اضافه کرد: ایجاد نشاط اجتماعی در محلات یکی از اهداف ما است که در این راستا ۸۰ گروه سرود در سطح شهر فعالیت خواهند کرد.

مقیمی افزود: امسال با توجه به وضعیت کرونا شعار روز قم «سلام ای دختر موسی بن جعفر … بی لطف شما درد مداوا شدنی نیست» انتخاب شده و محصولات فرهنگی و تصویری برای این ایام تدوین شده که در صدا و سیما قابل پخش است.

وی گفت: همچنین نمایشگاه‌‌هایی را از تصاویر حرم حضرت معصومه(س) را در سطح شهر برای مردم اکران خواهیم کرد و برای کودکان هم مسابقات فرهنگی برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه خانه موزه شهیدان زین الدین در این هفته افتتاح می‌شود، اظهار داشت: در نظر داریم، مکان‌هایی مانند خانه شهید زین الدین، خانه شهید شفیعی و بیت حضرت امام راحل را به عنوان مقصد گردشگری برای راهیان نور مطرح کنیم.