35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

اخذ نظرات از مراجع تقلید و ائمه جماعات در تدوین برنامه دوم مدیریت شهری

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم گفت: برای تدوین برنامه پنج ساله دوم مدیریت شهری قم، از مراجع عظام تقلید به صورت ویژه نظرخواهی می‌شود.

مهدی کلانترزاده در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به برنامه استفاده از نظرات نخبگان در تدوین برنامه دوم مدیریت شهری، اظهار داشت: فرم نظرسنجی با سؤالات تشریحی به‌منظور استفاده از نظرات نخبگان در مورد عملکرد شهرداری و ضرورت‌های پیش رو تدوین‌شده و در اختیار نخبگان حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، مذهبی قرارگرفته است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با تأکید بر اهمیت استفاده از نظرات نخبگان مذهبی، افزود: نظرات مراجع عظام تقلید در مورد عملکرد شهرداری و نیازهای پیش رو احصا خواهد شد و از آن در تدوین برنامه دوم استفاده می‌شود.

کلانترزاده بر اهمیت استفاده از نظرات ائمه جماعات با توجه به‌مواجهه نزدیک با مردم تأکید کرد و گفت: برای ۷۰۰ نفر از ائمه جماعات سطح استان فرم‌های نظرسنجی ارسال‌شده است.

به گفته وی برای ۵۳ نفر از نمایندگان ادواری شورای اسلامی شهر نیز فرم نظرسنجی ارسال شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم بابیان اینکه مبلغان نخبه و شاعران آئینی از دیگر نخبگانی هستند که از نظرات آنها استفاده خواهد شد، تأکید کرد: علاوه بر این فرم‌های نظرسنجی به کانون مساجد، شورای هیئات و هیئت‌های مذهبی ارسال‌شده است.

به گفته کلانترزاده ستاد اقامه نماز، مدارس علمیه داخلی و خارجی، نهادهای وابسته به حوزه ازجمله جامعه مدرسین و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و مجلس خبرگان نیز فرم‌های نظرسنجی دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در سال آخر برنامه اول مدیریت شهری قرار داریم، تصریح کرد: نظرات نخبگان در حوزه‌های مختلف به‌منظور استفاده در تدوین برنامه دوم مدیریت شهری با استفاده از ارسال فرم‌های نظرسنجی احصا می‌شود.