29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت هفدهم ربیع الاول/ میلاد با برکت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفرصادق علیه السلام و سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

شهردار قم در پیامی به مناسبت هفدهم ربیع الاول، میلاد با برکت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفرصادق علیه السلام را تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در پیامی به مناسبت هفدهم ربیع الاول، میلاد با برکت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفرصادق علیه السلام را تبریک گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح می‌باشد:

خجسته زاد روز میلاد مسعود نبی مکرّم اسلام حضرت محمّد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم  به عنوان هدیه‌ای انحصاری برای بشریت، نقطه‌ی عطفی درتاریخ جهان است. خدای رحمان، ظرفیت خاتم الانبیاء را لایق دریافت وحی در قالب قرآن دید و به استناد ” لَوْ اَنْزَلْنا هذَا الْقُرْآنِ عَلی جَبَلٍ لَرَأَیْتَهُ خاشِعاً مُتَصَدِّعاً مِنْ خَشْیَه اللّه ” به بشریت فهماند که ترکیب مهر و محبت و صلابت و اقتدار در آینه وجود رسول اعظم تجلی یافته وکوه هم توان همگامی با نبی مکرم اسلام در صبر و بردباری را ندارد و خاموشی را تا زمان “وَإِذَا الْجِبَالُ سُیِّرَتْ ” برگزیده تا در روز قیامت از این واقعیت پرده برداری کند که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم کانون تبلور جلال و جمالی الهی وشیرازه ی وحدت و نخ تسبیح هم گرایی است.

هفته وحدت برآیند اندیشه‌ای عمیق و بینشی دقیق از امام راحل است و لبیک گویی به ندای وحدت، حج انسجام را معنی می بخشد. وحدت نعمتی الهی و راهبردی عقلانی و مسئله‌ای استراتژیک است. با فهم درد مشترک، دشمنی‌های مشترک و ظرفیتهای مشترک، وحدت عینیت می‌یابد درحالیکه اختلاف و تفرقه، درصد آسیب پذیری را افزایش می‌دهد و باید به این نکته توجه داشت که پیوست عقلانی وحدت برای امت اسلامی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

همچنین سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش آموز وآغازهفته تربیت اسلامی، نوعی درس آموزی ملت ایران به جهانیان برای واقع نگری در تحولات روابط بین الملل و رفتارهای سیاسی و اجتماعی قلمداد می‌شود که منبعث از آگاهی و بصیرت است. بر همین اساس شاهد تداوم این فهم و بینش سیاسی در سایه رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری مدظله العالی برای ناکام گذاشتن وخنثی‌سازی فتنه‌های مختلف هستیم و این فتنه‌ها نشان می‌دهد که دشمن منافعش به خطر افتاده و سعی دارد از هر طریق ممکن به اهداف شومش دست یابد؛ از اهانت وقیحانه به نبی گرامی اسلام تا افکندن شبهات، تفرقه و روحیه یاس و ناامیدی و صدها اقدام دیگر، که به لطف حق تعالی و با رهنمودهای رهبری فرزانه انقلاب، هدایتگریهای مراجع عظام و علمای اعلام و ولایتمداری و بصیرت مردم، این خیال باطل محقق نخواهد شد.

اینجانب تقارن ۱۳ آبان امسال را با زاد روز با برکت خاتم النبیین و امام جعفر صادق علیهما السلام را به ساحت نورانی بقیه الله الاعظم روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع معظم دامت برکاتهم، علماء بزرگوار و همه مسلمانان تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه ایزدمنان، همدلی و وحدت برای خدمت رسانی مضاعف مسالت دارم.

سید مرتضی سقائیان نژاد

شهردار قم