29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم در پی اهانت به پیامبر اکرم(ص)

شهردار قم در پیامی اهانت به پیامبر اکرم(ص) را محکوم نموده و در آستانه هفته وحدت، اتحاد و انسجام مضاعف همه مسلمانان را در مقابل زیاده خواهی و بی احترامی جاهلان را خواهان شد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در پیامی اهانت به پیامبر اکرم(ص) را محکوم نموده و در آستانه هفته وحدت، اتحاد و انسجام مضاعف همه مسلمانان را در مقابل زیاده خواهی و بی احترامی جاهلان را خواهان شد.

متن پیام شهردار قم به این شرح می‌باشد:

خداوند متعال درقرآن کریم به خوبی پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم را توصیف نموده و می توان در آینه قرآن، تفاسیر زیبای اوصاف پیامبر را به نظاره نشست.

در این فراز نورانی “و انَّکَ لَعلَی خُلقٍ عَظیمٍ” توصیف عظمت توسط خالق هستی، از مقامی رفیع و فوق العاده برای وجود نازنین نبی مکرم اسلام پرده برداری می‌کند که کوته بینان از صعود به بلندای فهم آن عاجزند.

هرچه شناخت و معرفت و علم فزونی می یابد؛ ادب، احترام و تواضع ساطع می‌گردد و بالعکس براساس مهندسی معکوس فهم در می‌یابیم که بی احترامی نشانه‌ی عدم شناخت و بسط جهل است. بی شک در کنار قله‌های رفیع اندیشه؛ دره‌های جهالت و ضلالت وجود دارد و چون دیدن منوط به وجود نور است و برخی نوری برای دیدن ندارند خویشتن را در آینه جهل خودخواهی دیده و بی احترامی را به تناسب شانشان رقم می‌زنند و اهانت به ساحت نبی مکرم اسلام صلوات الله علیه وآله بی احترامی به عقلانیت، فرهنگ، تمدن بشری وتمامی ادیان است و خداوند این اهانت را به استناد إِنَّ الَّذِینَ یُؤْذُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَه وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا مُهِینًا بی پاسخ نخواهد گذاشت.

با نزدیک شدن افق ذهنی و فکری مبتنی بر عقلانیت مسلمانان، دشمن احساس خطر کرده و می داند که همدلی؛ هم گرایی، انسجام و هم‌بستگی را در پی دارد و سعی می‌کند از ابزارهای مختلف و نخ‌نما شده برای تخریب و تحقیرمسلمانان استفاده نماید تا مرز جنگ نرم را توسعه بخشد؛ درحالیکه غافل از آن است که بداند حرمت خاتم الانبیاء خط قرمزجهان اسلام است.

خوی استعماری فرانسه همچنان ادامه دارد و فکر می‌کند هنوز حس برتری بر سایرین موجب تفوق آنها می‌شود اما نمی‌داند استعمار کهنه و جدید رنگ باخته و دیگر نمی‌توانند بیداری ملت‌ها را تحقیر کنند. مشکلات سوء مدیریتی آنان باعث شده برای انحراف افکار عمومی دست به هتاکی ادیان بزنند در حالیکه نیاز است بجای اهانت وتحقیر دیگران از بازخوانی تاریخ خود شرمنده شوند.

اینجانب ضمن محکومیت این اهانت، این هتاکی را به ساحت قدسی بقیه الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت گفته و در آستانه هفته وحدت، اتحاد و انسجام مضاعف همه مسلمانان را در مقابل زیاده خواهی و بی احترامی جاهلان خواهانم.

سید مرتضی سقائیان نژاد

شهردار قم