33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

انتقاد از عدم همراهی صنوف در ایمن‌سازی شهر

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از عدم همراهی صنوف با سازمان آتش‌نشانی برای ایمن‌سازی شهر انتقاد کرد.

عباس جعفری در گفت‌وگو با شهرنیوز، با تاکید بر اهمیت حفظ ایمنی شهر در قالب واحدهای صنفی اظهار داشت: نصب ۱۰۰ شیر هیدرانت در سطح شهر برای افزایش توان اطفای حریق از سال گذشته برنامه‌ریزی شده بود که تا به امروز ۷۰ درصد کار انجام شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم وضعیت ایمنی صنوف را به نسبت گذشته مناسب‌تر از قبل ارزیابی کرد و افزود: به مرور شیرهای هیدرانت نصب می‌شوند و در سطح مناطق منتظر هماهنگی از سوی شهرداری‌ها برای مکان نصب هستیم.

وی از عدم همکاری صنوف با سازمان آتش نشانی انتقاد کرد و گفت: همکاری از سوی صنوف وجود ندارد و نداشتن قانون را بهانه می‌کنند در حالی که ما معتقد هستیم قوانین متعدد کار و وظایف سازمان آتش نشانی در این موضوع نقش ایفا می‌کنند.

جعفری با تاکید براینکه اساسنامه سازمان آتش نشانی از مصوبات وزارت کشور و لازم الاجراست، تصریح کرد: صنوف اما این موضوع را قبول ندارند و از زیر اجرای این اساسنامه شانه خالی می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم آمار حوادث را بیشتر از آتش سوزی‌ها ارزیابی کرد و افزود: حوادثی مانند حبس در آسانسور عمومیت پیدا کرده است و باید مامورانی به عنوان مسئول ایمنی ساختمان‌ها فعال باشند که تجهیزات ایمنی و آسانسور را چک کنند.