37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
أخبار

جلب مشارکت نخبگان و عموم مردم در تدوین برنامه پنج ساله دوم مدیریت شهری

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: نظرسنجی مردمی و نخبگانی در راستای تدوین برنامه پنج ساله دوم مدیریت شهری از سوی شهرداری قم در حال اجرا است.

محسن رنجبر در گفت‌وگو با شهرنیوز از مراحل تدوین برنامه پنج ساله دوم مدیریت شهری خبر داد و اظهار داشت: با توجه به قرارگیری در آخرین ماه‌های برنامه‌ اول پنج ساله مدیریت شهری، نیاز به بررسی وضعیت و راهی که آمده‌ایم به منظور اتخاذ رویکرد در تدوین برنامه دوم پنج ساله احساس می‌شد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم با تاکید بر اهمیت نگاه واقع‌بینانه به وضع موجود برای تدوین برنامه دوم پنج ساله افزود: در همین راستا دو رسته نظرسنجی در دستور کار قرار گرفته است که یکی نظرسنجی مردمی است و دیگری نظرسنجی از نخبگان که میتوانند در این نظرسنجی نیازها و اولویت‌های مدیریت شهری را انتخاب کنند.

رنجبر با اشاره به طرح دو سوال از مردم در این نظرسنجی تاکید کرد: در سوال اول نظر مردم در رابطه با برجسته‌ترین اقدامات شهرداری در پنج ساله گذشته پرسیده می‌شود که می‌توانند به طریق اولویت نظرات خود را مشخص کنند و در سوال دوم نیز نیازهای پنج ساله آینده به منظور پیش‌بینی اولویت‌های تدوین برنامه پنج ساله دوم از سوی مردم تعیین می‌شود.

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم به اتخاذ نظرات نخبگان در اجرای این نظرسنجی نیز اشاره و تصریح کرد: در بخش دیگر نظرسنجی‌ها فرم‌های نظرسنجی طراحی شده و در اختیار نخبگان شهر از جمله مسئولان استانی، اساتید دانشگاه و حوزه‌های علمیه قرار گرفته است.

به گفته وی فرمهای نظرسنجی نخبگان در اختیار استاندار و مدیران دستگاه‌های استانی، اعضای شورای اسلامی شهر، سازمان برنامه و بودجه، اساتید دانشگاه و حوزه و برخی دیگر از نخبگان استان قرار گرفته و آنها می‌توانند به سوالات نظرسنجی به صورت تشریحی پاسخ بدهند.

رنجبر از بارگذاری نظرسنجی مردمی بر روی پورتال شهرداری قم خبر داد و افزود: در تلاش هستیم که با انتشار نظرسنجی در دیگر بسترهای فضای مجازی، مشارکت بیشتری از سوی مردم را جذب کنیم.