۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نصب پارکینگ دوچرخه در ورودی ادارات قم

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از نصب پارکینگ دوچرخه در وردی شهرداری مرکز خبر داد و گفت: با درخواست ادارات و سازمان‌ها در نزدیک‌ترین محل به وردی ادارات پارکینگ دوچرخه نصب می‌شود.

علی نیک با توجه به نهایی شدن طرح جامع دوچرخه‌سواری در قم، اظهار داشت: ارتقاء فرهنگ دوچرخه‌سواری نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم یکی از عوامل تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه را اختصاص پارکینگ دوچرخه در سطح شهر دانست و افزود: یکی از مشکلات شهروندان نبود محل‌های امن پارک دوچرخه در سطح شهر است.

نیک از احداث رک دوچرخه(پارکینگ ویژه دوچرخه) مقابل ادارات دولتی خبر داد و تصریح کرد: در گام نخست مقابل شهرداری مرکز دو پارکینگ دوچرخه نصب‌شده که قسمتی به ارباب‌رجوع و قسمتی به پرسنل اختصاص داده‌شده است.

وی انتخاب نزدیک‌ترین محل به ورودی ادارات و سازمان‌ها را برای نصب رگ دوچرخه را امتیازی برای تشویق شهروندان عنوان کرد و گفت: هرکدام از ادارات و سازمان‌هایی که درخواست نصب پارکینگ دوچرخه را داشته باشند، اقدامات لازم برای نصب انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در ادامه به اجرای طرح جامع دوچرخه‌سواری نیز اشاره و بیان کرد: بعد از اجرای جدا کننده مسیر دوچرخه در خیابان‌های اصلی توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافیک ادامه کار توسط سازمان با نصب تابلو و رنگ‌آمیزی مسیر در دستور کار قرار می‌گیرد.

نیک ادامه داد: این طرح در مرحله نخست در خیابان ۱۹ دی و ابتدای خیابان شهید صدوقی تا میدان شهید دستغیب و سپس تا میدان مفید اجرایی شده و درمجموع ۳۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه در سطح شهر طراحی می‌شود.